Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki járt már pszichoterapeutánál?

Ki járt már pszichoterapeutánál?

Figyelt kérdés
Problémámmal (terhesség utáni szorongás, enyhe depi) szeretnék elmenni egy ismerős pszichoterapeutához, de igazából nem tudom, hogy mit is csinál ő. Hasonló , mint a pszichológus? Hogy néz ki egy kezelés vagy terápia náluk? Árban mire számíthatok?

2013. febr. 17. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
A pszichoterapeuta az vagy pszichiáterből vagy pszichológusból képezte tovább magát. Feltételezem, hogy egyéni terápiára mész, alapvetően beszélgetés formáját ölti ez. Gyógyszert csak akkor írhat ha pszichiáter végzettsége volt, de így kilencezer kilométer távolból három mondatból nagy szakértelemmel felálítom a diagnózist hogy neked gyógyszer aligha kell :) Sajnos az árakat nem ismerem.
2013. febr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! :) Köszi a távdiagnózist! :)...és a választ!
2013. febr. 17. 09:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Én jártam egy ún autogén tréningen, amit pszichoterapeuta tartott. Ez egy csoportos foglalkozás volt, közösen relaxáltunk és próbáltuk az agyi aktivitásunkat egyfajta meditatív szintre vinni.
2013. febr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én jártam. Árban 4000-16/18000 forint között bármi lehet. Normálisabb terapeuta megkérdezi, hogy mennyit tudsz úgy fizetni, hogy el tudj rendszeresen járni.


A foglalkozás úgy megy, hogy elmész, elmeséled a problémáidat; rávilágít olyan dolgokra, amiket te a depresszió miatt nem látsz és segít megoldást találni. Közben esetleg adhat feladatokat is, amiket végigcsinálva javulhat az állapotod.


Gyakorlatilag ő a pszichológus, a pszichoterápia pedig a módszer neve, amivel dolgozik.

2013. febr. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sobo8 válasza:

Jártam pszichoterapeutához, imaginációt alkalmazott.

Sajnos az összes elfojtott agresszió a felszínre jött, ezért összevesztem vele.

2019. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!