Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most mi tegyek? (bővebben, lent)

Most mi tegyek? (bővebben, lent)

Figyelt kérdés

16éves lány vagyok,középiskolába járok,jól tanulok..Van pár barátom,barátnőm,de csak ilyen "alkalmiak",mikor igazán kéne valaki akkor nincs ott senki:-S.

Az a problémám magammal,hogy félek megtenni dolgokat,amiket szeretnék.Nemtudok megbízni magamban,negatívan gondolok mindenre,sokszor rosszkedvem van,és van hogy elég gyakran sírok is.Uátna meg írok a naplómba,mintha az lenne a legjobb barátnőm,és mindig leírom a problémámiatés utána azt is hogy ezentúl máshogy fogom csinálni,....jó lesz minden...magabiztos leszek..stb..ez általában segít is:-)

Általában ezek a problémáim:

Nem tudok beszélgetni a szüleimmel:-S Anya mindig ideges,apu meg kislánynak néz:-S Nem tudom hogy reagálnának ha egyszercsak bejeelnteném hogy van valakim..Biztos kiakadnának.

A másik az hogy szertek valakit,és amikor együt vagyunk igy nemistudom,mintha félnék tőle..Meg mindig megvárom hogy előttem csináljon valamit,tudnám hogy mit szeretnék csinálni,de nem merem megtenni:-S Csak később.

A harmadik az,hogy szinte nincsenek barátaim,nincs olyan akire számíthatok..Délután is mindig egyedül vagyok mikor vége a sulinak,mivel sötét a folyosó a suliban mindig ot ülök,és jobban érzem magam,mintha elmennék valamere a városban.

Ha lekell mennem a büfébe mindig félek hogy engem bámulnak,vagy kiröhögnek,vagy hasonló.Mikor emberek között vagyok mindig igy érzem magam:-S


Tudna valaki segíteni?


2009. szept. 9. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond nincs veled. Ezt hívják kamaszkornak.Gondolj arra, két-három év és elmúlik! Anyuddal meg próbálj meg beszálgetni. Ha "csak" az a gond hogy ideges, akkor biztosan meg van rá az oka. Gondolom, azt várhatod hogy elmúljon és megnyugodjon, úgyhogy inkább azt tanácsolom, lefekvés előtt kérdd meg hogy kicsit jöjjön át a szobádba (vagy konyhába vagy valahova ahol egyedül lehettek) és beszélgessetek. Biztos nem fog nemet mondani.vagy még jobb, ha megkéred minden este jöjjön be picit beszélgetni.Meséld el neki milyen napod volt, meg mi nyomja a szíved, biztos meg fog hallgatni. (ő is volt ennyi idős, és akkor valószínű neki is voltak ilyen gondjai. Talán el is meséli neked majd.) Sok sikert!
2009. szept. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így voltam ebben a korban mint te most.A magabiztosság nagyon fontos,mindig légy az.Keres valami hobbyt magadnak,és menj a városba,ne zárkózz el mások elől...élj hisz fiatal vagy :)

Sajnos innen nem tudunk neked tanácsot adni. 25/L

2009. szept. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
közi:-) de azisbaj h máok szerint túl szárkózott vagyok:-S ezellen mit tehetek?Mivel lehet változtatni ezen? Próbálom rábeszélni magam,de mire odajutok,mégse sikerül..:-(
2009. szept. 9. 20:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez személyiségzavar féle.. Próbálj hasonló társat keresni, aki nem szeret emberek közé járni, vagy szintén kuksol a folyosón. A kamaszkor nem erről szól sajnos... Sőt, kamaszorban igenis nagy a társak befolyása, a kortársak szerepe. Szóval próbálj olyan érdeklődésű emberkéket találni, mint te.

Édesanyádnak még nagyon sok mindent fogsz később köszönni, mindenképp próbálj vele beszélgetni nyugodt környezetben. Amikor már neki sincs komolyabb dolga.

Az pedig, hogy édesapád 16 évesen kislánynak tekint, teljesen helyén van. Egy rendes apuka szerepe pont ez :) Ha középiskola alatt nem változik a helyzet, a felsőoktatásba kerülésed utána biztos, hogy "felengedsz" majd. Ha állandóan ezen görcsölsz, akkor csak magadat emészted.

2009. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem a te hibád. Sajnos a világ elég bonyolult mostanában, kivált a tizenévesek részére. Sokan kezdték így, a "nagy gondolkodók", költők, írók közül, ahogy te, akik nem tudtak beilleszkedni. Belőlük lesznek a nagy világmegjavítók. Ha mégis nehéz így neked, legalább egy napfényes helyet keress az egyedül kuksolásra, és próbáld megismerni magad, megtalálni a saját önvalódat. Esetleg olvasd Müller Péter Belső Mosoly-t, vagy más korai könyveit. Küldök még kódot egy kis szakirodalomhoz, ebből válogathatsz.
2009. szept. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2009. szept. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
járj el szórakozni vagy kezdj el valamit sportolni esetleg egy új hobbi segíthet
2010. márc. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!