Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkohol hatására kialakulhatna...

Alkohol hatására kialakulhatnak kényszerbetegségek?

Figyelt kérdés
Már lassan egy hónapja nem iszok, igaz nem vagyok egyáltalán nagy piás, de minden másnap, harmadnap azért lecsúszott egy-két sör, szóval amióta nem iszom, érzem, hogy tisztább vagyok és a "hülye", értelmetlen gondolataim is kevesebbek. Értem ez alatt azokat a kényszergondolatokat, amik sokszor befészkelték magukat a fejembe, naponta többször eszembe jutottak, hiába próbáltam nem gondolni rájuk, csak-csak előjöttek. Mióta nem iszom, azóta egyrészt ritkábban jutnak eszembe, másrészt jobban tudom őket kontrollálni. Azért kérdezem ezt, mert hallottam például, hogy alkeszeknél előfordul, hogy fehér egereket látnak a szobában futkosni, meg hasonlók...Tehát a szesz miatt kialakulhatnak hasonlók?? Asszem végleg letettem a piát... Értelmes válaszokat várok !!

2013. febr. 26. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Az az 1-2 sör még jótékony hatású is, főleg ha nem minden nap issza az ember. Az alkoholos pszichózis (fehér egerek...stb.) masszív alkeszeknél jelentkezik, akiknek megvonási tünetek részeként jön elő ez a hallucináció. Szóval 4-5 feles pálinka+pár üveg sör naponta, hónapokig, évekig az ami ilyet eredményez, persze vannak nagy egyéni eltérések, de ez általában igaz. Lehetséges, hogy nálad az a kevés alkohol is gondot okozott mentálisan, tehát jól teszed ha már nem iszol. -Egy gyógyszerész-
2013. febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, tehát ha jól értem bizonyos embereknél csekély mértékű alkohol fogyasztása is előidézhet mentális zavarokat? Volt egy film, amiben Kim Basinger néhány korty bor után vált teljesen agresszívvá és nekirontott a filmbéli férjének, Eric Robertsnek. Ezek szerint előfordulhatnak ilyenek, mert ugye attól, hogy a sör csak négy vagy öt százalékos, még tartalmaz alkoholt. Úgy tudom, hogy 7 nap után tisztul meg a szervezet az alkoholtól, ez nálam már bőven megvan, de nem is fogok inni többet, csak legyen elég akaraterőm nemet mondani akkor is ha kínálnak. Köszi még egyszer.
2013. febr. 27. 07:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod, kedves kérdező! Az alkohol okozta károsodások nem ürülnek ki a szervezetből sohasem. Csak a legtöbb szervünknek van annyi tartalékja, hogy ha időben leteszed a piát, akkor a maradék szerv is ellátja a funkcióját. Ugyanígy van a cigaretta, és a narkó okozta károkkal is. Erre mondják az orvosok, hogy ezek a szenvedélyek nem bocsánatos bűnök.
2013. febr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem pánikbetegség alakult ki
2013. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utóbbi válaszadót kérdezném, hogy nálad mennyi alkohol után alakult ez ki? Milyen rendszerességgel ittál, hogy pánikroham alakuljon ki?
2013. febr. 28. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!