Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon miért alszom nagyon éberen?

Vajon miért alszom nagyon éberen?

Figyelt kérdés

Már kb 2 éve elég rosszul alszom,nehezen tudok elaludni,éberen alszom és a legapróbb kis szösszenetre is felébredek,nem tudok visszaaludni.


Viszont az elmúlt pár hónapban két új és nagyon zavaró dologra lettem figyelmes:


1,

Annyira életszerű az álmom,hogy reggel azt hiszem tényleg megtörténtek azok a dolgok amiket álmodtam.

pl.Azt álmodtam,hogy valahova mentünk haverom kocsijával és összetörtük,megütöttem a kezem és még 1-2 helyen magam.Reggel amikor felébredtem,rögtön megnéztem hol lettem kék-zöld,majd felhívtam haverom,hogy most tényleg megtörtént vagy csak álmodtam.Nem kicsit nézett hülyének...Nem igazán tudom megfogalmazni ennél jobban a dolgot,de szépen kérlek titeket ne hülyézzetek le stb..


2,

Álmodok valamit,de közben az agyam rendesen működik,mintha nem is aludnék.A testem nem tudom mozgatni,csukva van a szemem,de az agyam teljesen jól működik.Ha körülöttem valami zaj van,akkor alvás közben gondolkodom rajta,hogy mi lehet az és hasonlók.Az alvásparalízisnél éreztem hasonlót,csak itt nem hallucináltam és csukva volt a szemem.

Nemrég történt olyan,hogy álmodtam valamit és tudtam irányítani az álmom.(vagy csak úgy éreztem)


Mitől vannak ezek?Légyszi segítsetek valahogy,mert nem bírom ezt az alváshiányt :(



2013. febr. 26. 22:05
 1/4 Chrissness válasza:
Hmmm... Nekem is volt ilyen! Nem vagy mostanában stresszes ? És kávézol lefekvés előtt? Hülye kérdés de hidd el köze van mind a kettőnek ahhoz amit leírtál! Mert nekem ezek miatt volt hasonló problémám! Pl: Amikor irányítottam az álmomat! Úgy ahogyan akartam! Ez lehetséges. Ilyenkor félig álmodsz félig ébren vagy. Nehéz ezt megfogalmazni. Nekem olyan volt hogy a munkahelyemen mindennap ugyanazt a munkát csináltam (monoton). És álmomban hírtelen áttértem valósággá az az ébren voltam de közben álmodtam is és nyultam volna ahhoz az eszközhöz amit a munkahelyen is csinálok mindig! Tehát elég fura volt. És ez a 2 év ez elég sok! Probáltál már orvoshoz fordulni ?
2013. febr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát az egy nagyon gyenge kifejezés,hogy stresszes az életem.

Az első tippem nekem is ez volt egyébként,hogy a stressz okozza.

Semmilyen koffeintartalmú dolgot nem fogyasztok, szóval az kilőve.


Durva dolgokat tudok művelni álmomban én is,ez csak pár példa volt a közelmúltból.Sokszor van reggelre izomlázam is úgy,hogy előző nap nem sportoltam.



Háziorvosom kérdeztem már a dologról,de egy kis vállvonogatással és találgatással lerázott 5 perc után.Milyen dokihoz tudnék ezzel elmenni?Én még pszichológusra gondoltam,de a tb által finanszírozott rendeléseket kerülöm,maszekra pedig nincs sajnos pénzem.

2013. febr. 26. 22:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Unokanővéremnek vannak hasonló álmai. Ő pl. azért alszik párna nélkül, mert egyszer azt álmodta, hogy a párnában férgek és mindenféle egyéb csúszó - mászók élnek, és ezeket az álmokat teljesen valósnak érzékeli. Egyszer azt álmodta, hogy mennek hozzá a barátai, ott vannak a ház előtt és csengetnek. Akkor ébredt fel, és kiment, hogy beengedje őket, de persze sehol senki.

Utána járt a dolognak, és arra jutott, hogy valamiféle skizofrénia jellegű nyavalya. Nem emlékszem pontosan. :/

(nem önmagát diagnosztizálta)

2013. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl megnyugtató...Egyébként én semmit nem találtam neten,csak a paralízisről,de ez nem az.Köszi a válaszokat!
2013. márc. 2. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!