Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet? Fiatalkori...

Ez mi lehet? Fiatalkori dementia? Nem hiszem, hogy ezt mind a szorongás/depi okozná. Ti mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időszakban egye azt érzem elbutulok, és a memóriám is katasztrófális. 2011ben végeztem a gimivel. Azóta nem tanultam agyon magam, és emellé jött a depi és a szorongás. Eleinte arra fogtam, de mostmár ott tartok, hogy minden, amit gimi előtt megtanultam elveszett. SŐT az emlékeimet sem sikerül előhalász teljes egészükben. A korábban bevésődött idegen kifejezések is csak szóródnak kifelé. Koncentrálni is csak nehezen tudok. Figyelek, de nehezen maradnak meg a legegyszerűbb dolgok is, vagy néhány héten belül elfelejtem. Az olvasás ugyanez. Ha pedig beszélnek hozzám, azt érzem túl lassú a felfogásom, és nem forog olyan gyorsan az agyam, h felfogjam. Az elmúl fél évben durvult el leginkább. Ez mitől lehet? Attól, h nem használom kellő mértékben az agyam? Mit tehetnék ellene? Menjek orvoshoz? Ill ami még zavar, h nem élem meg valósnak a világot. Ilyenkor mintha azt érezném, h nem tudom mi micsoda. Persze ha kérdeznek róla, tudom a jellemzőket. Vagy épp nem érzem azt, hogy teljes lényemben ott lennék, ahol. Mintha a beérkező ingerek nem lennének annyira erősek, hogy valósnak érezzem őket. Teljesen nem tudnám megfogalmazni, de talán ez lehet a derealizáció. Szörnyen idegesít ez a két dolog, lassan már ott tartok, h megőrültem. Nem szeretném ebben leélni az életem :p. Mit tehetnék mégis?
2013. márc. 4. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézz utána a nehézfémmérgezésnek és a candidának.
2013. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sürgősen keress fel egy pszichiátert, ez bizony nem tréfa, amit ecsetelsz!
2013. márc. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Miért, szerinted mi lehet?
2013. márc. 7. 23:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen TÜNET! Nem vagyok szakember, ennél okosabbat nem tudok mondani, csak az élettapasztalatom azt mutatja, hogy ez a pszichiáter asztala.

Ne félj tőle, kérj segítséget.

Tudd, hogy kórházi körülmények közt gyakorlatilga szinte csak gyógyszerelni van lehetőség, ezt állja a TB, pszichoterápiára nincs, ahhoz magánrendelésbe kell menni. Ez költséges, de ha valami igazán fontos, akkor ez!

2013. márc. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel foglalkozol jelenleg? Van olyan tevékenység most az életedben, ami leköt?

Csak azért kérdezem, mert ha az ilyen érzésekre koncentrálsz (valóságérzet) és figyelgeted magad, akkor csak egyre mélyebbre merülsz benne.

Lehet, hogy nem azzal foglalkozol, ami valóban érdekel, és a tested ezzel akar üzenni, hogy kapj észbe.

Próbálj ki valami újat az életedben. Én első körben valami fizikai aktivitással járó dologgal kezdeném, az sokat segít a "valóság" helyes érzékelésében.

2013. márc. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Hasonlo problemakkal kuzkodtem, de fel a fejjel ki lehet belole maszni. Ami a memoriat illeti, nekem is ugyanez volt, ez a megbillent lelki egyensulynak a jele. Mindenkeppen azonnali eletmodvaltoztatason kene gondolkodnod, hogy jobban lekosd magad es ne a gondolataid vegyek at az iranyitast, hanem te iranyitsd azokat.

Nyilvan a kezdes a legnehezebb, tehat oda a leginkabb gyors eredmenyt hozo valtoztatasokat helyeznem es ezek kozul az egyik a legfontosabb a fizikai mozgas. Menj el futni vagy kerekparozni, lenyeg hogy jol dobogtasd meg a szived. Ettol no olyan hormonok termelese termeszetes uton amiktol boldogabb leszel es mindemelett jobb lesz a verellatasod, ami tobb vert juttat az agyba es tisztabban tudsz majd gondolkodni is.


Ez egy hosszu es lassu folyamat, en mindenkepp ajanlanam Popper Peter: Belso utak konyve cime kotetet beszerzni. Hidd el, nem fogod megbanni! En anno egesz hamar ratalatam googleban egy ingyenesen letoltheto verziojara a konyvnek.


Sok sikert!

2013. márc. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Üdv !


Velem ugyan ez van.


Hiába végeztem el az iskolákat, főiskolát, a mostani dolgok valahogy nem ragadnak meg. Nehezen tudom felfedezni a világot, az új dolgokat. Egy olyasfajta érzés van rajtam hogy szédikéznék de csak minimálisan. Valahogy nem érdekel semmi. Ginko Bilobát szedek hátha az majd segít, bár nem látom a hatását. Munkát kellene keresni, de kb agyilag ott érzem magam mint egy kamasz.

Lehet nálam ez a depi kezdete lenne? Nem szeretek emberek közé menni nekem se vág az agyam ezért nem is tudok barátkozni se. Nem jut eszembe semmi frappáns egyszerűen mintha az agyam lekorlátolta volna magát. Szagokat is hangokat is mintha kicsit tompábban észlelném, a látásom meg amúgy is sz.r . Egyedül a sötétet szeretem a filmeket emberek között árnyéka vagyok önmagamnak. Már memória játékokat kezdtem el játszani , és az is röhejesen megy...

a héten 1-2 nap alig tudok elaludni. Ha vicceket mesélnek a társaságban nem bírom őket felfogni, (bár vannak akik a semmin is nevetnek) így nem tudom mikor kellene bazsajogni (mert nevetni rég nem nevettem). Én is megfeszülök sokszor hogy emlékezzek hogy hol voltam kirándulni milyen élményeim voltak stb...

2014. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=0mVaTzWqfCM

[link]

Ezeket nézd meg, lehet hogy segít javítani az állapotodon.

2015. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!