Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik szégyenbetegség?

Létezik szégyenbetegség?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem magamon, hogy semmilyen személyes dolgomat nem akarom ismertetni másokkal.

Például már általános iskolában sem sírtam, mert szégyelltem volna, de nagyon nehezen szólítok meg bárkit aki nem tartozik a közeli ismerettségembe, sokszor azt sem akarom, hogy lássanak az emberek.

Nem tudom, hogy mi ez. De első elmékeimben is így rémlik, hogy így álltam hozzá mindenkihez.

Meg akarok szabadulni ettől mert nagyon sok mindent tönkretesz az életemben...



2013. márc. 5. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szociális fóbia? Legalábbis nekem ezt mondták, mert hasonló helyzetben vagyok :/
2013. márc. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, létezik, de nem így hívják. Jópár pszichés betegség központi problémája a szégyenérzet, pl. a szociális fóbiáé, az elkerülő személyiségzavaré, vagy az elpirulási és egyéb fóbiáké.


Pszichiáter a legkiválóbb megoldás a megszabadulási lehetőségekre, de ha egy klinikai szakpszichológust találsz, az se rossz választás. És meg lehet tőle szabadulni.

2013. márc. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Talán fóbiának nem mondanám, annyira még nem súlyos (majd utánanézek holnap mi is számít annak)

Az dühít hogy még viszonylag fiatal vagyok (tanuló) és részben emiatt olyan hülyeségeket csinálok... értelemes ember vagyok és nem ahhoz mérten viselkedek, teljesítek.

Emellé társulva depresszió, nem egy jó párosítás.

2013. márc. 5. 21:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen igazuk van a válaszolóknak! Szociális fóbia is lehet, de lehetséges még ezenkívül sok más lelki probléma is..Menj el egy pszichológushoz hátha tud segíteni,mert később ez lehet még rosszabb is. De hogy megnyugodj elég sok embernek van ilyen problémája,nem csak neked. Az is lehet,hogy csak egy kis önbizalom kellene még neked:)
2013. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azt, hogy szociális fóbiád van, azt még elhiszem, hogy diagnosztizáltad magadon. De hogy megállapítsd, hogy deoressziós is vagy, ahhoz bizony komoly szaktudás kell. Jól írta valamelyik válaszoló, fordulj orvoshoz. Iskola, vagy gyerekorvoshoz, ha idősebb vagy körzetihez, és majd ők segítenek. Tényleg ne hagyd tönkremenni az életedet.

2013. márc. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Eltaláltad önbizalom sincs.

Voltam már pszichológusnál akkor még csak depresszióval, hamar rájöttek, hogy tényleg van nem csak kitaláltam. Évek óta tudtam, de nem mentem vele orvoshoz, mindíg úgy voltam vele, hogy kijövök belőle csak egy kis jónak kell jönnie az életemben.

De mivel nemjött maradtam.

Szednem is kellett gyógyszert, de pár hónap után elegem lett az egészből, leálltam vele. Különösebben nem segített, volt amikor jobban lettem tőle, de máskor nagyon vissza tudtam esni (még a folyamatos szedés közben).

Sokmindenben bízok de, hogy ebből orvos segít ki abban nem.

2013. márc. 6. 20:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem jó orvosnál voltál, vagy nem vagy hajlandó meggyógyulni. Ez a két lehetőség van. Mindkét probléma orvosható, csak akarni kell.
2013. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
ez engem is érint. én is hasonlókat érzek, csak nekem inkább körülhatárolt szociális fóbiám lehet. Bizonyos helyzetekben érzem ezt. Engem az érdekelne , miért tenné ez tönkre az életét valakinek? Csak azért, mert nekem ez a folyamat megkezdődött, csak kíváncsi vagyok, annak a véleményére aki ezt írta, gondolom többet tud a dologról. Amúgy nem értem, küldözgetnétek mindenkit egyből mindenféle pszichológushoz. Már nem azért, de ki akar menni hozzájuk? Dilisként kezeljenek? Mikor nem vagyok az...Szerintem sokkal hatásosabb lenne, ha mindenkinek lenne egy olyan társa, akiben megbízik...ez a menj pszichológushoz olyan semmilyen segítséget nem tartalmazó üres tanács. Szerintem találj egy társat magadnak, akivel mindent, tényleg mindent megoszthatsz... én is erre vágyok..a volt kapcsolatom ilyen volt, neki mindent elmondtam ami frusztrált, zavart, elkeserített. Csak nem volt épp a legmegfelelőbb...igazából nem nagyon tudott mit mondani...:D szóval ez a társ legyen értelmes is, nem csak szerető...de hát, ilyenhez szerencse kell..
2013. márc. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8.

Nagyon igazad van, velem kicsit lekezelően bántak, ezért sem vagyok oda értük.

Egy társ tényleg nagyon fontos, nekem is volt, ugyancsak nem a legmegfelelőbb. Pedig nagyon sok mindenben segítene.

Az is jól esne ha nem szúrna hátba minden egyes barátom 1-2 kivétellel. Persze bennük bízok a legjobban, de néha próbálok azért 1-1 új barátot szerezni, azon felül hogy jó ha vannak barátai az embernek nem rossz ismerkedési lehetőség. És amikor már kezdem elhinni hogy lett egy új, jóbarátom akkor árul el...

2013. márc. 8. 18:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!