Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Számítógép-függőségem van....

Számítógép-függőségem van. Mit javasoltok ez ellen?

Figyelt kérdés

egész nap, minden szabad percemet a számítógép előtt töltöm, nem tudok elszakadni tőle.

Tegnap már hajnali 2 volt, amikor kikapcsoltam, úgy, hogy 8-ra az iskolában kellett lennem.


Alig eszem, iszom, nem tudom kibírni a gép nélkül.

Mit tegyek? nem akarok belehalni ebbe! Segítség!?



2013. márc. 7. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Az már nagyon nagy dolog, hogy egyáltalán beismerted, hogy függő vagy. Próbálj meg valami hobbit keresni, olyat, amit szeretsz csinálni, vagy kezdj el sportolni, ismerj meg embereket. Írjál egy napirendet, pl. suli után ebéd, megcsinálod a leckét, utána ha nagyon unatkozol segíthetsz is otthon, vagy menj el futni, biciklizni, stb., a gépet csak kb. 1-2 órára kapcsold be, este 10-kor kikapcsolás, tévézés, amíg el nem álmosodsz. Erős akarat kell hozzá, és meg tudod csinálni.
2013. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Talalj programot magadnak... pl jarj el tancolni, zenelni, sportolni, vagy valami klubba... a lenyeg, hogy keson erj haza, hogy ne legyen idod mar kockulni... es tuzd ki, hogy 11kor legkesobb aramtalanitas

Szoval ne adj magadnak lehetoseget ra

2013. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Add el a gépedet, vagy kérd meg a szüleidet, hogy vigyék el valahova egy időre. Kérd meg a családot, hogy csináljatok délutánonként közös programokat, beszélgessetek, menjetek el együtt sétálni.
2013. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Tanulj meg programozni aztán élj ebből.

Én is napi 8-9 órát ülök a gép előtt munka gyanánt, és jól fizet.

2013. márc. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Jah a programozás jó ötlet, én sokáig csak gameltem meg neteztem, de mostanra majdnem minden szabadidőmet a programozással, képszerkesztéssel, esetleg kisebb animációkészítéssel töltöm el. Bár az tény és való, hogy emiatt sok mindent felad az ember.
2013. márc. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a javaslatokat, remélem segítenek,

már elkezdtem más programokat is szervezni magamnak, de még mindig sokszor gondolok a számítógépemre.

Ha még valaki tud segíteni, írjon nyugodtan!

2013. márc. 10. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!