Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon durva, szélsőséges...

Nagyon durva, szélsőséges hangulatingadozásra mi a megoldás? Mi okozza?

Figyelt kérdés

Nem tudok kiigazodni magamon és a környezetemet is őrületbe kergetem.

Vagy olyan mélyen szomorú vagyok, hogy mindenkit gyűlölök, árad belőlem a keserűség, csak bőgnék, nincs erőm semmihez, még fürödni se, felkelni se, nincs egy jó szavam semmihez, szinte fáj az utálat.

Vagy hihetetlen jó a kedvem, mindenen nevetek, nem tudok illendően viselkedni, beszólogatok a főnöknek, és nem érdekelnek a következmények, teszek a világra, csak saját magam érdekel, és hogy minden nekem legyen, enyém legyen itt és most.

Ritka az, amikor olyan "se kedvem" van, mint most, hogy se ilyen, se olyan, csak úgy elvagyok. De ilyenkor a legrosszabb, mert ilyenkor látom, hogy mennyire nem stimmel velem valami.

Van amikor egy nap többször durván megváltozik a hangulatom, de van, amikor 1-2 hétre is állandósul valamelyik állapotom.

Nem vagyok kamasz, szóval gyanús, hogy vagy pszichés bajom van, vagy hormonális, vagy csak túlreagálok egy hétköznapi jelenséget.

Mi lehet a gond? Normális ez? Csak én hozok ki belőle túl sokat?

Sosem voltam egy nyugodt személyiség, de az utóbbi időben már nagyon durva a helyzet. És nem igazán tudom kontrollálni.



2013. márc. 7. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember, csak tanultam pszichológiát. Engem a bipoláris zavarra emlékeztetnek a leírtak, de számos oka lehet...
2013. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jaa és a megoldás: pszichológus, vagy ha nem hoz eredményt, pszichiátertől is lehet tanácsot kérni, ha tényleg nagyon zavar Téged is és a környezetedet is.

Nem kell elmondani senkinek hogy pszichiáterhez v. pszichológushoz fordulsz (ha tartasz az előítéletektől), nálunk nem elfogadott az említett szakemberekhez fordulni.

2013. márc. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ige, igen! ezek a bipoláris személyiség ismérvei. Ki lehet gyógyulni belőle, de orvosi segítség kell hozzá.
2013. márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha ez tényleg bipoláris zavar, akkor lehet kezelni gyógyszer nélkül, vagy esélytelen?


Mert akkor így marad és kész.


Remélem, hogy csak valami stressz-féle. Magán pszichológus megállapítja? Oda elvileg nem kell beutaló, csak besétálok, és elmondom neki azt, amit ide leírtam?


Háziorvosnak már mondtam a problémát, de elhajtott azzal, hogy senkinek sem lehet mindig jó kedve...

2013. márc. 7. 21:43
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak attól félek, hogy rámegy az állásom, ez a gond leginkább.


Nem tudok uralkodni magamon. Vagy nem megyek be, mert nincs erőm, vagy bemegyek, és három ember helyett nyomom a melót fáradtság nélkül, de mindenkivel összeveszek, még a főnökkel is.

Ha meg minden oké lenne, akkor ők bántanak amiatt, amit egy rosszabb napomon tettem vagy mondtam, szóval sehogyan sem jó.

2013. márc. 7. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbálj meg magán pszichológust, vagy magán pszichiátert.

Tudom, fizetni kell, viszont mivel nem TB támogatott, ezért "nem kerül be sehova", gondolom ettől tartasz...

Szerintem (mivel magánrendelésről van szó) beutalót sem kér.

Háziorvos meg azért hajt el, mert nem ért hozzá.


Mindenképpen utána kell menni a problémának és ha gyógyszeres kezelést igényel, akkor sajnos érdemes megtenni, mert tényleg rámehet az állásod.

Ismerek valakit, akinek bipoláris affektív zavara van, teljesen ugyanazok a tünetek. Természetesen általánosítani nem lehet, van másféle bipoláris zavar is.

Vérkép rendben van teljesen?

2013. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaa amit kifelejtettem: ha ez tényleg bipoláris zavar, akkor (szerintem, mivel nem vagyok szakember) valószínűleg kell gyógyszeres kezelés.

A bipoláris betegségek kapcsán olvastam valahol, hogy egyebeket mint pl. pajzsmirigy hormon rendellenes működését a betegség megállapításánál ki kell zárni, azért kérdeztem a vérképet...

2013. márc. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez elég elkeserítő, de!... [link]
2013. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!