Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax SR retard felezésének...

Xanax SR retard felezésének következményei?

Figyelt kérdés

Pár hete 0,5 xanax Sr retardot írt fel a dokibácsi, elvileg napi 1x1 éjjelre, hogy tudjak aludni(vegyesen előjött egy kis enyhe szorongás, depresszió, minimális pánikzavar). A gond az hogy ettől még nappal nem vagyok valami jól... :( Ha reggel beveszek +1et akkor olyan vagyok melóban (útazásal etc. napi 14-15 óra ébrenlét) mint aki hetek óta nem aludt, nem tudok figyelni és szédülök. Mostnában rájöttem hogy 4 kor megyek melózni, beveszek egy felet belőle akkor, a másik felét meg olyan 11-13 körül (attól függ mikor kezdek kattogni)és akkor kibírom este 7-8-ig mire hazaérek. Este már nem is kell, ha nyugis a nap tök jól el tudok aludni valami mesére :).

Na most viszont olvastam a betegtájékoztatón hogy "a retard tablettát nem szabad széttörni, összerágás nélkül, egészben kell bevenni". Mennyire veszélyes ha széttöröm, (feltéve hogy a felezés széttörésnek számít)? mik a következményei? ha felezem akkor az olyan mintha egy 0,25 SR retardot szednék (ami persze nincs)? Lehet tőle komolyabb bajom?



#Xanax #gyógyszer-használat
2013. márc. 14. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Az SR tabletták elnyújtott hatásúak és azért nem szabad széttörni vagy összerágni, mert a bevonat miatt szívódik fel lassabban a szervezetben, ez biztosítja az elnyújtott hatást.
2013. márc. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen,ahogy mondták nem szabad törni. Ha nem jó Neked,úgy ahogy felírták, akkor kérjél helyette inkább sima 0,25-ös Xanaxot. Az rövid hatású és inkább azt célszerű nap közben szedni. Főleg,ha többször veszed be egy nap.
2013. márc. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem veszélyes, ha eltöröd, de akkor már nem lesz "SR", azaz nyújtott hatású, hanem sima xanax válik belőle, ami 20 perc alatt felszívódik, és hamar ki is ürül.

Ha pedig nem elég amit a doki felírt, menj vissza hozzá, és mondd el neki, különben nagyon rászoksz a gyógyszerre.

2013. márc. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!