Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásra kaptam gyógyszert,...

Szorongásra kaptam gyógyszert, de nem érzem tőle magam jobban, sőt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
csütörtök este szedtem be az elsőt és pénteken sokkal szorongásosabb voltam, mint egyébként. Lehet ez attól, hogy csak most kezdtem szedni, vagy álljak le vele, és menjek vissza psyhologushoz? Normális ez?
2013. márc. 16. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit kaptál?


Ha valamilyen antidepresszánst, akkor annak kb. 2 hét kell, mire elkezd hatni. Az elején fokozhatja a szorongást, de ha két hét múlva sem használ, váltani kell.


Amennyiben szorongásoldó-nyugtatót kaptál (Rivotril, Xanax, Frontin), annak azonnal hatnia kell.

2013. márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden antidepresszánsnak van mellékhatása. Milyen gyógyszert kaptál, amit psszichológus írt?
2013. márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat! Kicsit megnyugodtam! Úgy emlékszem anti-depresszáns, de nem biztos.

Stimuloton

úgy kell szednem, hogy 5 napig este felet, aztán egészet, és azt mondták van esély hogy 2 hónap múlva eljesen megszünhet...

borzalmas, néha nagyon gyenge vagyok, van mikor szinte már kívülről látom magam, remélem meggyógyulok

16/f

2013. márc. 16. 20:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Ez bizony antidepresszáns!


[link]


"A szertralin alkalmazása akatíziával társult (nyomasztó nyugtalanság és mozgáskényszer, amikor gyakran nem képes nyugodtan ülni vagy állni). Ez legnagyobb valószínűséggel a kezelés első néhány hetében jelentkezik. "


Olvasd el az egész belinkeltet.


Mire szeded?


Talán a doki írhatna fel enyhébb nyugtatót az elején. Általában ezeket együtt szokták alkalmazni.

2013. márc. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. márc. 16. 20:42
 6/8 A kérdező kommentje:

mondjuk öngyilkos eddig sem akartam lenni, de biztos ez után sem fogok

nagyon nagyratörő céljaim vannak a jövőmre nézve, amit megpróbálok megvalósítani szorogással vagy anélkül!

2013. márc. 16. 20:43
 7/8 dani900 ***** válasza:
Ha érdemben akarsz változást, keress olyan pszichológust, aki a problémák gyökerét kezeli, nem pedig ilyen tüneti kezelést ad, ez rohadtul nagy felelőtlenség a dokid részéről, és látszik, hogy mennyire nem érdekled, csak le akarja tudni a te esetedet is, és mivel nem olyan jó orvos, hogy tényleg segítsen, muszáj más eszközöket bevetnie, hogy azt mondhassa, hogy sikereket ért el, miközben csak kábítja a betegeket.
2013. márc. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen teljesen normális. Szedjed csak tovább, ahogy elő van írva.
2013. márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!