Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a testtömegindexem 16...

Ha a testtömegindexem 16 kg/négyzetméter, akkor bevihetnek kórházba alultápláltság miatt? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Korábban fogyóztam, de ősszel abbahagytam. Akkor azt mondták, hogy amit csinálok, az étkezési rendellenesség kezdete (!). De elértem a kívánt súlyomat (53 kg 171 cm-hez) és akkor abbahagytam a fogyókúrát, bár 2x meghánytattam magam, párszor bevettem szűzteakapszulát, de ez abszolút ritka volt.


Azóta azonban mégis lement rólam 6 kg (szerintem a stressztől, a rendszertelen evéstől és hasonlóktól). Így lett 16 a BMI-m és látom, hogy sovány vagyok.


Nem mennék kórházba, mert ott állítólag "megtömik" az embert + esetleg még be is gyógyszerezik, és az iskolából sem szeretnék heteket hiányozni.

Pszichiáterhez járok, ha neki mondanám a pontos súlyomat, beküldene kórházba?


2013. márc. 17. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem visznek be.

Inkább azok kerülnek be, akik tényleg csont és bőr emberek. De vannak akik valamilyen betegség/pszichés okokból fogynak le vagy soványak.

A pszichiáter elég..szerintem, bár nem értek hozzá.

De amúgy ha te nem akarsz bemenni, nem erőszakolhatnak be a kórházba.

2013. márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pszichiáter orvos. Amúgy is látja rajtad, hogy nem vagy túlsúlyos...Nem fog kórházba küldeni.
2013. márc. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A pszichiáter úgyis látná rajtad, ha ilyen sovány vagy, akkor mérleg nélkül is látszik:

[link]

2013. márc. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Édes istenem, ez a nő 40, de lehet, hogy 30 kg alatt van... Inkább ne írj semmit ha nem tudsz értelmeset.
2013. márc. 17. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!