Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet megelőzni, vagy...

Hogyan lehet megelőzni, vagy kezelni az alábbi rémálomfajtát?

Figyelt kérdés
Álmomban úgy érzékelem,mintha még mindig ébren lennék és nem aldtam volna el (ugyanazokat a dolgokat látom,csinálom,mint elalvás előtt és ugyanott vagyok. Csak annyi különbséggel,hogy a dermesztő félelmet élem át rendszerint egy földönkívüli,kísértet,vagy valami gonosz démon jelenléte miatt. Megmoccanni nem tudok,jobb híján üvöltök (legalábbis azt hiszem). Ha tisztában vagyok vele, h álom, akkor magamnak üvöltök,hogy ébredjek fel, ha annyira valóságos, hogy azt sem tudom,hogy alszom,akkor a páromnak üvöltök,hogy keljen föl...és nagyon dühös vagyok rá amiért kiordítom a torkom és nem képes felkelni...persze a valóságban meg sem nyikkanok. Néha többször is azt álmodom,hogy végr sikerült felkelni,aztán folytatódik a rémálom, néha csak az 5.-6. felkelés az igazi. És ilyenkor még jobb esetben percekig rettegek, rosszabb esetben,mint most is, vissza sem merek feküdni és hiába ébren vagyok és tudom,hogy csak álmodtam,nagyon félek. Meg lehet ezt előzni valahogy? Vagy ha nem és megtörténik,hogyan kezeljem lelkileg hogy nyugodtan vissza merjek feküdni?
2009. szept. 17. 01:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél álomfogót. Igyál orbáncfű vagy citromfű teát. Tedd a napod tartalmassá, foglald le magad, kirándulj, legyél emberekkel. Lefekvés előtt ne egyél sokat. És ne filózz és rettegj az elalvástól.
2009. szept. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
35%
na az para. :) egyébként ami biztos, hogy marijuana hatása alatt nem álmodsz semmit, de hollandiából könnyen beszélek.
2009. szept. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Velem is előfordulnak ilyen álmok, de szerencsére annyira ritkán (havonta), hogy nem különösebben zavar. Semmiképpen se kezdj el szedni altatót vagy nyugtatót! Lefekvés előtt tornázz 1 órát, hogy elfáradj vagy találj ki valamit amitől elfáradsz egy kicsit. És nyugi, mert ezek csak álmok és örülj, hogy ott fekszik melletted az akit szeretsz. Kérd meg, hogy úgy aludjatok, hogy öleljen át, hogy jobban biztonságba érezd magad.
2009. dec. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!