Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tobb szivorvoson vagyok tul,...

Tobb szivorvoson vagyok tul, ekg, ultrahang, verkep ok! Neha csak ugy rosszul leszek, pulzusom megno, ma is peldaul tv nezes kozben lettem rosszul! Szivem kalapal, kezeim hidegek, es szedulok, kb 20 es elmulik. Panikroham?

Figyelt kérdés

2013. márc. 24. 07:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a szívednél nem találtak semmit valóban lehet pánikroham.A vérvizsgálatnál TSH-t néztek? A pajzsmirigy túlműködés is tud hasonlókat produkálni.
2013. márc. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

vagy lehet vérszegénység is...


Vasat is lehetne nézni a vérképből. Vagy ha nagyon nem akarsz elmenni orvoshoz (szerintem el kellene) akkor lehet kapni pl vas tartalmú pezsgőtablettát...esetleg megpróbálhatnád, hátha elmúlik...


Nekem télen szokott ilyen lenni, akkor egy kicsit elkezdek mozogni (ultra könnyű step aerobik), és helyrerázódik a szívem és a kezeim is bemelegednek...

2013. márc. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ja és nekem is "tunyulás" közben jelentkezik :D

(pl TVzés, szgépezés) Nekem is csináltak ekgt, meg uh-t is, semmit nem találtak

2013. márc. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jah.
2013. márc. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vasat csak úgy ne Kezdj el szedni,ha nincs vashiányos vérszegénységet komoly betegségeket tud csinálni!
2013. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia,


én is most voltam orvosnál hasonló tünetekkel. Magánorvoshoz mentem, keményen fizettem, cserébe viszont el tudtam beszélgetni az élettani dolgokról is a szakemberrel. Szívultrahang, terheléses EKG is mindent rendben talált.


Jellemző, hogy tunyulás közben jelentkezik a rosszullét, ugyanis az én tüneteimet is a stresszhormonok szintjének csökkenése (!) váltja ki.


Nem fogom tudni megmondani, hogy neked ugyanaz-e a bajod, mint nekem. Velem a kanapén üldögéléskor kezdődött, internetezéskor és például beszélgetéskor, nevetéskor! Mindig azokban a helyzetekben, amik a megnyugváshoz kapcsolódnak. Bizonyos tünetek persze kimondottan stresszhelyzetben jöttek, de a jellemző mégsem ez.


Nekem elmondta az orvos a saját esetemben, hogy ez egy természetes élettani működés, amikor a stresszhormon csökkenése hatására a vagus agyideg úgy reagál, hogy pörgetni kezdi a keringést, extra szívdobogásokat küld és így tovább.


Én elkezdtem napi 2 bögre orbáncfű teát inni, teszek hozzá citromfű levelet is. Pannonhalmi szívnyugtató teából legalább az ebéd után iszom egyet. Ezek sokat segítenek. Elmentem pszichológushoz, talán ez a legfontosabb. A szorongásommal és a hozzá kapcsolódó enyhe depressziómmal foglalkozunk.


Egyéb teát, kávét, semmilyen (!) izgatószert nem fogyasztok, most nincs vagy alig van tünetem. Se teát, se ginzeng-tartalmú szert, kólát se, kakaót se. Az orvos azt mondta, az intenzív testmozgás segítene még sokat magán a stresszen is. Sokszor elmondta nekem, hogy fejben van a probléma, nem a szervben.


De ismétlem, nem tudom, hogy neked mi a bajod. Én igyekszem életmódot változtatni, nagyjából látom is, az életem mely területein "vagyok bajban". Nálam főleg a munkával függ össze, nem érzem jól magam a szakmámban és a munkahelyemen, és szabályosan dührohamaim vannak elég régóta. Nem is csodálom, hogy előjött a baj.


Kérdeztem az orvost, mit csináljak. Azt mondta: ne figyeljem a szervi működésem, de figyeljem a szívverésem.


Amire mondták még, hogy érdemes felkészülni, az a tünetváltás. Amennyiben megoldódik a "szív-ügy", a stressz és az idegrendszer valószínűleg igyekszik enyhébb tüneteket produkálni, nálam meg is jelentek enyhe látászavarok, de tudom, hogy ez a tünetváltás része, és igyekszem nem ráparázni.


Most jobban érzem magam, nincs már halálfélelmem, és ez fantasztikus! Sok sikert neked, sok sikert az életmód-váltáshoz! Örülj neki, hogy egészségesnek találtak, ez nagyon fontos! Nevess sokat!

2013. márc. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, épp a lényeget rontottam el. :)


Azt mondta: ne figyeljem a szervi működésem, NE figyeljem a szívverésem.

2013. márc. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

55!


"Az orvos azt mondta, az intenzív testmozgás segítene még sokat magán a stresszen is. "


Jaj de jó hogy ezt írtad :D

Akkor ezek szerint nem csak bebeszélem magamnak hogy működik a dolog :)


"ez egy természetes élettani működés, amikor a stresszhormon csökkenése hatására a vagus agyideg úgy reagál, hogy pörgetni kezdi a keringést, extra szívdobogásokat küld és így tovább."


Akkor ezek szerint stressz-hormon függők vagyunk? :D csúcs szuper, jól fog kinézni az önéletrajzomban :DDD


Ha lehetek indiszkrét, neked mennyibe került ez a kivizsgálás? Mert nekem nemrég felajánlották hogy kivizsgálnak egy magánklinikán (persze ez egy TB-s helyen volt)... akkor nem mondta el az orvos hogy mennyi az annyi, most meg kíváncsivá tettél :DD

2013. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha már így kérdezed, 25ezer forintot fizettem. :) Ezért cserébe egy jókedvű, szimpatikus és kedves doktor fogadott, aki miután beszélgetett velem és a párommal (!), azt mondta, hogy "itt most te vagy a főnök, mert te fizetsz". Vidéki orvosnál voltam, gondolom magadhoz közel is találsz jó szakembert.


Amit javasolni tudok előtte, az a vérkép/labor, hogy a TSH/pajzsmirigy és egyéb értékeid meglegyenek. Ez később is hasznos lehet, ugyanis ehhez képest lehet változásokat nézni majd az életben.


Nekem egy barátom mondta először, hogy inkább pánikrohamnak vagy hasonlónak tűnnek neki a tüneteim, és nem szívbetegségnek. Utána napokig nem voltak tüneteim. Amióta orvosnál voltam, napi egynél több tünetem nem volt. Képzeld ezt el az óránkénti többhöz képest! Tegnap megint vettem mindkét teából.


Sok sikert, nevess sokat!

2013. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jaj, köszi aranyos vagy, hogy így konkrétan megírtad!


:)


Hát így már elgondolkoztam, lehet következő fél évben belevágok. Egyébként nem értem az orvosokat, hogy miért nem lehet megmondani, hogy ha az ember nem TBre megy akkor mennyi az annyi...


Ha kiderülne hogy nekem is ez van akkor jó lesz ha lesz erről papírom, mármint hogy stresszhormon-függő vagyok :D majd csatolom az önéletrajzomhoz.... :DDDD


köszi még egyszer!


amúgy kontrollra kell visszajárnod?

2013. márc. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!