Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek még újrakezdhetem?

Szerintetek még újrakezdhetem?

Figyelt kérdés
Nagyon elcsesztem az életemet. A családi viszonyaim sosem voltak olyanok, hogy tudtak volna támogatni bármiben is, mindig is nagy volt a zűrzavar a családban, a tanulás itt senkit nem érdekelt. Én vagyok az egyetlen legalább érettségizett a családban.Sosem ültek le velem tanulni, segíteni soha. Apám elhagyott minket, onnantól kezdve aztán dőlt minden. Anyukámat csak az éltette, hogy bosszút álljon, pénzügyileg a legaljára kerültünk. Most pedig még annál is lejjebb vagyunk. Hárman élünk együtt: anyukám, öcsém és én. 27 éves vagyok most lesz a diplomaosztóm júniusban, de elcsesztem egy pocsék szakra a félévimet: szociális munka. Ráadásul anyagilag nem bírtam a nyelvtanárt, így nincs meg a nyelvvizsgám, tehát még ezt a diplomát sem kapom meg. Munkanélküli lettem, sehol sem találok melót. Pasim még sosem volt, mert valahogy valamiért rettegek a férfiaktól. Pedig nagyon sokan szerettek volna már velem járni, de mindig megfutamodtam, nem mertem kezdeni egyikkel sem. Bár ez a része annyira nem zavar. Szóval a kérdés, hogy szerintetek 27 évesen még újralehet kezdeni teljesen az alapoktól? Nézek másik sulit levelezőn stb. 27/L

2013. ápr. 15. 01:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Sose add fel!! Sose késő. Próbálj meg elhelyezkedni, hiszen a szociális szakma nem telített és diplomához sem mindig kötött. Munkahelyen az ismerkedés is könnyebb, kapcsolatokat létesíthetsz. A tanulás is jó ötlet, csak munka mellett.
2013. ápr. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Közhely, de sosem késő semmin változtatni. Én 23/L vagyok. Hasonlóan érzek sokszor, mint te. Elcsesztem a sulit. Mire lediplomázok 25 leszek. Komolyabb kapcsolatom nekem sem volt. Pedig engem is sokan szerettek és a mai napig sok fiúnak tetszem, de mégis van bennem egy kontroll, amin nem tudok túl lépni. Ezzel viszont féléves kapcsolatnál messzebb nem jutok.

Próbálj meg elégedettnek lenni, hogy amihez kezdesz az sikerüljön és úgy is állj hozzá, hogy csak azért is összejön. Legyen az suli, munka, pasi. Tudom milyen nehéz, sokszor nekem is erőltetnem kell magam. Máskor viszont már tök természetesen jön. Te azért már idősebb vagy, szóval nem ártana picit összekapni magad. Önállósodni és elérni azokat a dolgokat, amire vágysz. Legyél kemény, kitartó és soha ne add fel még, akkor sem, ha úgy érzed nem bírod tovább.

2013. ápr. 15. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is hasonló cipőben jártam.

Bár a család együtt van, az sem garancia arra, hogy rendben is van.

Fiúk terén ugyanaz van velem is, amit te és másik válaszoló már írt.

Érdekes, mert bennem éppen a tanulás tartotta a lelket.

Abban tudtam kiemelkedni.

Ha az nem lett volna, vagy abban nem fogott volna meg semmi, lehet, hogy már ezt sem írnám itt.


Ha gondolod, beszélgethetünk.

Engem érdekelnek a nyelvek. Angol nyelvből tudok valamennyit segíteni, lehet.


31/N

2013. ápr. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem érettségim sincs, pedig iq alapján majdnem a zseni kategóriába tartozom... Engem már csak 1 dolog éltet, mégpedig az, hogy egyszer még újrakezdhetem, lesz lehetőségem újra tanulni, stb... Neked ehhez képest igen egyszerű a dolgod
2013. ápr. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jól esnek, hogy pozitívan látjátok a dolgokat.

Minden sikerülhet, bár azt hiszem ez nem csak tőlünk függ, hanem a körülményektől is. Mindenképpen egy új suli elvégzésében látom a kiutat, és csak reménykedem, hogy 30 éves pályakezdő nem rémít el senkit. Puszi

2013. ápr. 17. 08:17
 6/9 anonim ***** válasza:
"de mégis van bennem egy kontroll, amin nem tudok túl lépni"-ez mitől lehet?
2013. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mármint ha valakit megerőszakoltak, azt megérem hogy kerüli a pasikkal a kapcsolatot, de egy olyan ember, akivel soha semmi rossz nem történt ilyen téren az miért tart távolságot?
2013. ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

42 voltam, amikor tönkrementem. Egzisztenciálisan, anyagilag, családilag. Megrokkantam, az orvosok tolókocsit jósoltak, elváltam, hátrahagytam mindent, csak egy erősen mínuszba hajló bankszámlát hoztam magammal, meg néhány ruhát.

Azóta van új párom, szép házam, segítem a gyerekeimet, pedig ők is elég idősek már. És hadd ne mondjam, boldog vagyok. Szóval újrakezdeni soha nem késő.

2013. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is ettől a tolókocsis dologtól félek, vagy legalábbis hogy eljutok egyszer arra a pontra hogy már beszélni nem fogok tudni.
2013. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!