Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szédülés, ájulás közeli...

Szédülés, ájulás közeli érzésem van. El fog múlni? Vagy ezzel kell ezután együtt élnem?

Figyelt kérdés
Soha, semmi ilyen problémám nem volt, ha idegesség vagy stressz ért, akkor az a gyomromra ment. Kedden reggel minden előzmény nélkül rámtört a buszon, meg kellett kapaszkodnom, mert olyan érzésem volt, mint amikor lejtőn megyünk le kocsival. Nagy nehezen lekeveredtem, és utána is rohamszerűen jöttek a mindjárt elájulok érzések. Doki frontint írt fel, mert szervi okát nem találta. Ezt most szedem 3 napja. Tüneteim enyhültek, itthon, munkahelyemen nem jön elő, de kint az utcán két lépésenként meg kell állnom, mert kimegy belőlem az erő. Metró aluljáróban dettó. Megyek még pajzsmirigy vizsgálatra is. Igazából nem akartam, hogy a frontin hasson, mert akkor beigazolódik a doki gyanúja.És az is érdekes, hogy kis utcákban ritka, de kint a Vácin pl. folyamatosan érzem. Ez kijöhet így valakin, egyik pillanatról a másikra, előjel nélkül, olyan helyzetben mikor éppen semmi komoly problémám se szorongásom nem volt, sőt kifejezetten boldogan ültem fel a buszra aznap reggel? És egyszer sem ájultam el, csak azok a félelmetes érzések, hogy mindjárt... Úgylátszik a frontin kevés, de már ez is nagy segítség, hogy legalább bent melóhelyen nem kap el.

2013. ápr. 20. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Tömeg iszony?
2013. ápr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a pánikroham egyik fajtája.


Én pánikbeteg vagyok és nálam sem volt előjele. Annak ellenére, hogy sok mocskot kénytelen voltam lenyelni életem folyamán valahol mindig egy vidám csaj voltam, a gondjaimat szépen kialudtam és nem foglalkoztam velük.


Aztán a szervezet benyújtotta a számlát.

Egy nap kiszaladt a lábam alól a talaj.


Durva roham volt a többségnél nem ilyen brutál módon jelentkezik.


Szerintem ez lelki-idegi eredetű dolog.

Még az elején feltétlen kezdd el rendbe rakni az életed ha kell menj pszichológushoz ne hagyd a szervezetedet a gyógyszerhez szokni mert utána nem jössz le róla egykönnyen.

2013. ápr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet tömegiszony, egy éve költöztem fel Pestre, és a kis utcákban alig-alig jön elő. De érdekes, hogy a munkahelyemen, egy boltban kis helyen vagyok rengeteg emberrel és ott sem jön mióta gyógyszert szedek, csak kint az utcán.Talán időben fordultam orvoshoz, hiszen a tünetek jelentkezése utáni napon már ott voltam. És próbálom magam rávenni a kimenetelre, piacra, játszótérre mentünk ma is a lányommal, 1-2 érzést leszámítva sikeresnek mondhatom, de ez így akkor sem normális. Leásás lesz belőle, de addig is élnem kell valahogy, és azért sem értem, mert tudtam magamról és éreztem én, hogy sok nekem a főváros, sok az ember, nehezen szoktam meg, tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, tehát nem akartam elnyomni sem magamban, vagy tagadni. Buszozni meg előtte is buszoztam, hisz az azért vidéken is jár, és még több ember is van rajta. Kicsit úgy érzem, hogy ez olyan ráfogósdi, mert új környezet, új munkahely, hétvégén is dolgoznom kell, olyankor mindig megoldani, h hova tesszük a gyereket, ez mind jelen van és ezeket értem is, tudom is, és mostanra mire már beálltunk egy ritmusba, szeretem a m.helyem, jól érzem ott magam, a gyerek kérdést is elosztottuk családon belül, most jön ki? Soha nem voltam egy nagy lelkis csaj. Gond van? Oké, oldjuk meg, nem sopánkodtam, nem jajveszékeltem, nem stresszeltem rajta magam, ha meg komoly gond volt akkor max. nem tudtam aludni, vagy a gyomromra ment. Doki mondta, hogy nyugalom kellene, pihenés, meg leásás. Nos hát minden nap este 8ig melózok, utána még otthon is van mit csinálni, aztán meg bedőlök az ágyba, időm mint a tenger... :)
2013. ápr. 20. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:

A stressz nagyon galád dolog sokszor nem jön ki azonnal.


Csak gyűlik aztán egyszer csak nesze neked... pont akkor, amikor nem is számítasz rá sőt ha a rosszullét előtt semmi bajod tehát nem is érti az ember, hogy miért van ez.


Eleinte nekem is a gyomromra ment. Aztán jöttek a kis rosszullétek. Hányinger, szédülés, zsúfolt, fülledt helyeken idegroham. Aztán a pánik. Mindig az utcán ha menni kellett. Sohasem a megszokott zárt helyeken.


Azt hiszem sok teher van rajtad. Itt tényleg a pihenés, a probléma megoldás, a terápia segít de könnyű mondani ha az embernek böffenteni sincs ideje nemhogy magával foglalkozni.


Nekem is mondta a doki, hogy le kéne szokni a gyógyszerről...na persze!


Leszoknék én de az évekbe telne addig meg amíg otthon vagyok majd kivár a főnököm nem?


Ráadásul egy komolyabb stresszforrástól elkap a rosszullét csak a tartásomnak és az akaraterőmnek köszönhetem, hogy nem rogytam még össze eddig.


Egy dolgot tudok tenni. Kissé átváltoztattam az agyamat és sok mindenre már nem nézek úgy, mint rég. Ami rég probléma volt most átlépek rajta.


Na és a humorérzék. Az fontos. Akkor is ha nincs kedved hozzá akkor is tudni kell nevetni a saját nyomorodon.

2013. ápr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek.
2013. ápr. 20. 20:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A frontin-fogyasztásodat figyeld! Ha egyre több kell belőle, a normális szint fenntartásához, akkor menj vissza a háziorvoshoz, és kérj beutalót a pszichiátriára, és kérjél is mindjárt időpontot a vizsgálatra. Azért olyan nagy baj nincsen. Kapsz a vizsgálattól függően antidepresszánst, és jó esetben 3 hónap múlva el is felejted a dolgot. Közben tedd rendbe az életednek azt a részét, ami idegesít, frusztrál. Cigit, piát felejtsd el. Ha érdekel valami, írjál.

Egy volt pánikbeteg.

2013. ápr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!