Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tehetnék? Mivel vidítsam...

Mi tehetnék? Mivel vidítsam fel magam? 19L

Figyelt kérdés

Időszakosan, feldobottnak vagy lehangoltnak érzem magam.

Komolyan kezdem azt érezni, hogy megőrülök. Mielőtt valaki felhozná, biztosan nincs bipoláris zavarom. A súlyom állandóan ingadozik attól függően, hogy milyen állapotban vagyok. Amikor jól érzem magam, energikus vagyok, leadom a kilókat, aztán visszaeszem, nincs kedvem sportolni. Nem tudok tanulni/koncentrálni, állandóan fáradt vagyok, alvásproblémáim vannak. Csak azt tudom hangsúlyozni, hogy tényleg nagyon rosszul vagyok. Évek óta ez a helyzet áll fent, csak sokkal erősebb lett azóta. Félek elmenni pszichológushoz, mert lehet csak én nagyítom fel ennyire a dolgokat a fejemben. Milyen könyv segíthetne? Egyáltalán mit csináljak? A sport felvidít, de csak ideig, óráig. Valaki kérem segítsen!



2013. ápr. 24. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy évente jön elő IDŐSZAKOSAN, vagy folyamatosan.

Mert ha időszakos akkor lehet, hogy tavaszi fáradtság, elvégre már év vége van kezdődik a nyári szünet.

Másrészt, ha depis vagy akkor kevés a vitamin a testedben szedj idegrendszert tápláló vitaminokat pl: B vitamin

De vehetsz 3 ezerért 150 db-os sportolóknak kifejlesztett multy vitamint is amiben jó sok minden benne van.

Ajánlott BodyBuilder - tápkieg boltokban venni.

Teljesen legális, nem lesz tőle 50 es karod, semmit sem fogsz érezni és szőrös se leszel, csak egészséges.

Mert a tápkiegek csak edzéssel működnek, nincs izom növelő csodaszer.

Ez a 19L mit jelent egyébként?

Ja és nincs semmi bajod a légnyomástól is lehet, hogy álmos vagy stb, ha hirtelen fel-le megy akkor ez bezavarhat.

Egyébként ne flusztráld magad, hogy dilis vagy mert a végén placebó hatást váltasz ki magadból és önmagad gerjeszted.

Magyarán minél többet aggódsz és stresszelsz rajta annál rosszabb lesz.

Ja és hogy mivel vidítsd fel magad?

Hm van egy ötletem :-)



Természetesen a csokira gondoltam.


Miért mire számított? XD

2013. ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mikor annyi idős voltam, mint Te, pont akkor jártam pszichológushoz. Ő úgy foglalta össze, hogy a "felnőtté válás problémái". Nem egy könnyű időszak, de túl leszel rajta! Legyenek céljaid, akár kicsik, elérhetők, hogy lehessen sikerélményed, fontos az önjutalmazás is. Ja, és nem minden a kilókról szól! :)
2013. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én fiú vagyok és egy hasonló időszakon mentem most keresztül és tart most is.

Nem olyan hirtelen ingadozó, de sokáig lehangolt voltam, nem ment a tanulás. Most sem megy valami jól. A sport felvidít, de nem tartósan. Alvászavaraim is szoktak lenni, most éppen nincs. A tanulás koncentrálás már évek óta gondot jelent és vannak időszakok amikor fáradtnak érzem magam akármit csinálok. Nekem olyan 1-2 éve tarthat ez, most jutottam odáig hogy kb tönkrevághatom a hülyeségeimmel a képzésemet.


Nem tudom mi a baj. Életvezetési problémáim lennének? Vagy önbizalomhiány? Igazából nem vagyok olyan rosszul, mindenem megvan és látszólag nincs bajom, csak én érzek rossznak mindent. Fizikailag nincs semmi tünetem, súlyingadozás sem.


Én is keresem a megoldást

2013. ápr. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

biztosan nincs bipoláris zavarom.


Miért biztos?


(19L = 19 éves lány)

2013. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sokan önmaguknak generálnak pszichológiai problémákat, amik aztán egyre rosszabbak lesznek...
2013. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem volt túl ész szerű leírnom, hogy biztosan nincs bipoláris zavarom. Igazából ezt csak egy orvos tudná megmondani. Én, úgy gondolom nincs. Utána olvastam és csak néhány tünet illik rám. A hangulatomat nagyon sokszor a környezetem és a körülmények befolyásolják. Néha előfordul, hogy nincs veszélyérzetem, de többnyire csak nyavalygásnak gondolom, amit érzek. Azt tudom, hogy a problémáim nagy részét saját magamnak generálom, csak így sem tudom mit kezdhetnék magammal. Próbáltam pár könyvet olvasni ezzel kapcsolatban, ami kicsit megváltoztatta a gondolkodásomat, de az sem tartott sokáig.
2013. ápr. 27. 14:33
 7/12 anonim ***** válasza:

az, hogy felszeded, leadod a kilókat, igenis nem a te "felnagyításod".

Menj el a háziorvoshoz, küldjön el pszichiáterhez!

2013. ápr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom, most én leszek a buta, de pszichiáterhez biztos nem megyek el. Nem szeretnék gyógyszert szedni. Akkor inkább eljutok egy pszichológushoz és kibeszélem magamból, ami nyomaszt.
2013. ápr. 27. 15:53
 9/12 Bruce_Wayne válasza:
Ajánlanék neked Osho könyveket, valamint pozitív gondolkodással foglalkozó írásokat. Minden fejben dől el,a hangulatod és érzéseid mind irányításod alá veheted, csak idő és gyakorlás kérdése.
2013. ápr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Pozitív gondolkodással foglalkozó könyvek, mint például? Tudnál nekem ajánlani néhányat?
2013. ápr. 28. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!