Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy magányfóbia?

Létezik olyan, hogy magányfóbia?

Figyelt kérdés
A problémám 3 éve jött elö. Elötte nem volt ilyen gondom. Amikor egyedül vagyok, akkor bepánikolok. Pár órán át nincs gond, söt, arra még igényem is van. De ha egyedül kell lennem pár napot, akkor szörnyen érzem magam. Èjszaka a legrosszabb. Mindenféle gondolatok uralkodnak el rajtam. Lever a víz, izzadok, aztán fázok. Remegek, nem tudok nyugton maradni. Nem kapok rendesen levegöt, úgy érzem, mintha valaki ülne a mellkasomon és nem engedne lélegezni. Rámjön a sírás, és nem tudom abbahagyni. Èjjelente nem tudok aludni, félek, és nem tudom, mitöl. Tényleg, mint az örület, úgy érzem, hogy megörülök. Amikor elöjött ez a probléma, egyedül éltem, majd visszaköltöztem a szüleimhez, mert annyira kész voltam. A gondok megszüntek. Viszont most szeretnék ismét egyedül élni. Megtehetem, dolgozom, van pénzem, minden van, és meg kell tanulnom ennyi idösen egyedül élni. Tapasztalt már valaki rajtam kívül ilyent? Hogy lehetne kimásznom belöle? Van erre valami gyógymód? Vagy mit csináljak? Már kivettem egy lakást amibe 1 hónap múlva költözök. Kérlek normális válaszokat írjatok, köszönöm.

2013. ápr. 30. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem pánikbetegségnek hívják?
2013. ápr. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De, azt hiszem annak a tünetei. De nekem akkor jön elö, amikor egyedül kell lennem. Szóval nem tudom, hogy kezeljem?!
2013. ápr. 30. 19:40
 3/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam már sok mindent. Pszichológust, kineziológust, Bach-féle virágterápiát, nyugtató zenét, fizikai lefárasztást, mézes tejet lefekvés elött, TV és számítógép mellözését lefekvés elött, gyógynövény alapú gyógyszereket ... eddig semmi nem segített, csak az, ha nem vagyok egyedül. De nem élhetek örökké a szüleimmel! Eléggé karrierista vagyok, sokat dolgozom, tanulok, a családalapítást késöbbre terveztem. Van barátom de nem akarok együtt élni még, mert úgy érzem visszafogna a munkámban. Egyedül akarok boldogulni, semmi gátja nem lenne, csak ez a roh@dt, megmagyarázhatatlan félelmem a magánytól.
2013. ápr. 30. 19:43
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Autofóbiának nevezik, és a fóbiákra gyakran jellemző, hogy pánikrohamszerű szorongással járnak. Ezt egyedül nagyon nehéz kezelni, tudom, hogy sokan óckodnak a pszichológushoz, pszichiáterhez járástól, de ilyen esetben ez jelent megoldást. 1 hónap alatt ha nem is szüntetik meg, de enyhítik, hogy el tudd kezdeni az önálló életed ismét.
2013. ápr. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez kinek hogy jön ki. Van akinek tömegközlekedésen. Van akinek az utcán. Ezer féle képpen megnyilvánulhat. Neked ez az egyedül vagyok dolog jött ki.

Egyik ismerősöm szed valamit rá. Persze járt sokat dokihoz.

2013. ápr. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak későn láttam, hogy voltál pszichológusnál. Lehet, hogy hosszabb terápiára van szükség, ne add fel egyből...
2013. ápr. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mitöl lehet? Nem vagyok normális? Amikor rajtam van a pánik, annyira szörnyen érzem magam. Legszívesebben az elsö emberbe belekapaszkodnék, legszívesebben felhívnám valamelyik barátnömet, vagy a barátomat, a szüleimet, hogy jöjjenek, de annyira szégyenlem! Azt hinnék, hogy nem vagyok normális. Ìgy is azt gondolják, hogy nem vagyok százas, mivel még mindig velük élek, holott egyedül kellene! 28 vagyok.
2013. ápr. 30. 19:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Van valami esetleg, amivel "öngyógyíthatnám" magamat?
2013. ápr. 30. 19:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Figyelemelterelés, esetleg. Jobb, ha tévézel vagy netezel késő estig és csak akkor fekszel le, ha nagyon álmos vagy.
2013. ápr. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha felhívsz valakit, kicsit elbeszélgettek, és megnyugtat, hogy holnap találkoztok,

akkor nem nyugszol meg?


mi lehet a gond? hogy pillanatnyilag egyedül vagy, vagy az a tudat, hogy rád nincs senkinek szüksége?


Az nem segít, ha arra gondolsz, hogy most pihenned kell, és holnap menned kell az emberek közé, és ÉRTÜK ezt-azt KELL TENNED ?

2013. máj. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!