Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális problémákra miért...

Mentális problémákra miért nem ajánlanak meditációt?

Figyelt kérdés
A 90%-ot megoldaná, ha megismerné saját nyugodt, békés, csendes lényét. Miért nem ajánlják?

2013. máj. 1. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez túl nagy általánosítás szerintem. Egy súlyos mentális betegség esetén, ahol pl. nem trauma áll a háttérben, hanem agyi elváltozás, megváltozott biokémia, ott a meditáció kevés lenne. Stresszhelyzetekre illetve enyhébb depresszióra ajánlani szokták.
2013. máj. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Konkrétan rajtam olyan betegségben segített rengeteget, ami állítólag nem gyógyítható, és konkrétan agyi fizikai elváltozás okozza.

Konkrétan tünetmentessé váltam.

2013. máj. 1. 15:40
 3/7 anonim ***** válasza:

segítenél?


milyen agyi elváltozás volt?

és hol lehet meditációt tanulni? hol érdemes? milyet?

2013. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Figyelem zavar + Mániás depresszió. Mind2-őn segített, egyedüli maradék ami megmaradt MÉG, az a kényszeres mozgás, de már az is csökken.

Vannak tanfolyamok, de ha ügyes vagy a neten is megtalálod a segítséget.

2013. máj. 2. 12:24
 5/7 anonim ***** válasza:
nem írnál kicsit arról, hogy hogyan meditálsz? :) milyen testhelyzetben? naponta? és egy alkalommal mennyit? milyen technikával?
2013. máj. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne bővebben hogy hogyan/mikor/mennyit meditálsz?
2013. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kezdő meditálóknak:


- Egyszerű ülő helyzet, egyenes gerinccel. Csak a légzésedre figyelsz és szépen lassan már arra sem. Előbb utóbb saját magadban találod magad.


- Lótuszülés: egyenes gerinc, lábak törökülésben, kézfej a térden pihen. [link]

2013. szept. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!