Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha szüleim kezdik...

Mit tegyek ha szüleim kezdik elveszíteni a józan eszüket?

Figyelt kérdés
Édesapám két éve agyvérzést kapott, azóta állapota folyamatosan romlik. Folyamatosan veszekednek, bár eddig is ezt tették, már elviselhetetlen mert néha már csak azért is veszekednek, hogy nehogy nyugalom legyen a házban. Édesanyám egy hárpia, pszichiáterhez jár mert képtelen feldolgozni a múltja tragédiáit, de természetesen ott a legszebb arcát mutatja, itthon pedig csendben gyilkol minket, a doktornő pedig csak írja fel továbbra is a gyógyszereket miközben már szóltam neki, hogy nem szedi és nem elegendő kezelés számára a gyógyszerezés. Mostanra már ott tartunk, hogy egyáltalán nincs józan ítélőképességük, hallucinálnak, kitalálnak dolgokat, különböző hangokat hallanak. Anyámtól már szinte rettegek, mert volt, hogy heggyel előre tartott konyhakéssel jött felém hogy "megöl", vagy olyan is, hogy az esőben bömbölt mint egy őrült, mert "nem bírja elviselni a sötét gondolatait". Pszichiáterével beszéltem, de semmi változás. Írogatja fel a gyógyszereket neki és ennyi. Hogy tönkreteszi 3 ember életét az mellékes. Beszélni próbáltam már mindkettőjükkel, nagyon nagyon sokszor, egy darabig észreveszik magukat, aztán pár nap múlva folytatódik mintha semmi nem történt volna. Mit tehetnék ebben az esetben? Elköltözni nem tudok.
2013. máj. 5. 10:38
 1/2 A kérdező kommentje:
Mellesleg jártam pszichológushoz is, de szerinte csakis az önmagam sorsát tudom irányítani, így ne foglalkozzak velük, inkább költözzek el minél hamarabb. Ezzel csak annyi a probléma, hogy nem akarok, nem tudok, illetve nagy házban lakunk és nem is az a probléma, hogy zavarnának az életemben. Az a baj, hogy mindenbe belekötnek, de semmiféle elismerést nem kapok tőlük bármit is csináljak, így nagyon nehéz együtt élni velük, ha abban a kis időben is bántani tudnak amikor találkozunk és semmiben nem támogatnak.
2013. máj. 5. 10:46
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy agyvérzés után könnyebben alakulnak ki mentális betegségek, apukádnál ez lehet a gond. Anyukáddal meg sajnos a pszichiáter sem tud mit csinálni, ha nem működik együtt (nem szedi a gyógyszereket, nem őszinte vele), így semmi értelme. Az, hogy a realitásérzetük elveszett, hallucinálnak stb. alapos indok a pszichiátriai osztályos gyógykezelésre. Anyukádnál főleg.

Tudom drasztikusan hangzik, de az alapján, ahogy leírtad a helyzetet, nem nagyon van más megoldás: ha önmagára, vagy másokra közvetlen veszélyt jelentő magatartást tanúsít (pl.: konyhakéssel rohangál), akkor akarata ellenére is be lehet vitetni kórházba kötelező gyógykezelésre, egy ilyen alkalommal, hívd ki rá a mentőt. A hallucinációkra mindenképp gyógyszer kell, mert beszélgetéssel nem szűnnek meg, és a kórházban majd kontrollálják a gyógyszerszedését. Ha ezt elmondtad anyukád pszichiáterének, nem is értem miért nem ajánlotta ezt fel, persze az is lehet, hogy ennyire félrevezeti az orvost. Ha nem változik a helyzet, abból tragédia is lehet. Sajnálom!

2013. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!