Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kapunyitási pánik? Nemtudom...

Kapunyitási pánik? Nemtudom mi van velem, de régóta álmodok arról, h reklámokban szereplek, híres vagyok, van egy szerelmem, és sok pénzt keresek.

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és szerepeltem egy reklámban amiért 100 000ft-t kaptam, van kilátásban egy fiú aki nagyon tetszik és énis neki, holnap fogok vele randizni, jön a haverja meg az én barátnőm tehát egy dupla randi lesz. ez nemis probléma, de elég hipochonder vagyok, és megijedtem, attól félek, hogy most ezek történtek velem, és ez jó, viszont félek, hogy ezt csapás követi, ez normális? akinek volt hasonló az is írjon, légyszíves. nem tudom mivan velem, mert elvileg most örülnöm kellene:( 16/L
2009. okt. 2. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Kapunyitási pánik betegség nincs, csak kapuzárási.
2009. okt. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Élvezd ki az életet, amíg fiatal vagy (de ne felelőtlenül, és nem úgy, hogy fűvel-fával; egyszerűen úgy, hogy nem idegeskedsz a jövő miatt :) ). Mert később úgyis beköszönt a szürke valóság, az álmok is elhalványulnak, és akkor azon fogsz rágódni, hogy miért nem akkor élvezted az életed, amikor lett volna rá alkalmad.

U.i.: A hipochonder betegségeket képzel be magának, te nem vagy az...

2009. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, hogy kapunyitási pánik, de ez nem az. Azt arra értik, amikor valaki az egyetem vagy a szakmatanulás utolsó évében vagy végefelé tart és attól ijed meg, hogy saját lábára kell állnia, munkát találni, esetleg akko költözik el a szüleitől, egyedül kell eltartania magát. Használják arra is, amikor valaki megházasodik, de előtte a szüleivel élt és az esküvő előtt bepánikol, mert onnantól neki kell háztartást vezetnie, családot, esetleg babát ellátnia.


Te csak egyszerűen kamasz vagy és ábrándozol, aztán meg mindent világvégeként élsz meg, ha nem az ábrándjaidnak megfelelően sikerül. Kinövöd, nyugi:)

2009. okt. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"de elég hipochonder vagyok, és megijedtem, attól félek, hogy most ezek történtek velem"


A hipochonder képzelt beteget jelent, vagyis ha fáj a fejed, akkor azt gondolod, hogy agydagantod van pl. Nem ártana egy kis szókincsbővítés, mert sok kifejezést ismersz, csak köze nincs ahhoz, amit szerinted jelentenek.

2009. okt. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
bocsi rosszul fogalmaztam, tudom hogy a hipohonder nem ezt jelenti, de én hipohoner is vagyok, mmint betegséeket képezelk be, most ehez nemsok köze, van nemis értem miért irtam le, csak félek h minden happy aztán meg elromlik, vagy azért happy, h felkészitsen a csapásra, tudom hülyén hangzik de ezvan:S
2009. okt. 2. 19:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, látszik, hogy komolyan veszed a dolgokat. Igazad van, hogy óvatosnak kell lenni. Ekkora sikertől többen bediliznének, és elmennének esetleg rossz irányba. Mondok egy hasonlatot. Te egy szép léggömb vagy, és szállsz fölfelé, az ég felé. De kérjél meg valakit (pl. szüleidet, vagy akiben bízol), hogy a zsineget, amire a léggömb van kötve, tartsák jó erősen, nehogy teljesen elszállj. Saját magad is lehetsz a zsineg, ha elég okos vagy.
2009. okt. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora siker és teljesen elszállni? Csak azért mert szerepelt egy reklámban? Azért ez még nem az a kategória amitől el kellene szállni magától valakinek. Persze, ügyes meg minden, de reméljük nem ez lesz élete legnagyobb sikere.:)
2009. okt. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nos a siker még messze, van de ez nem rossz kezdetnek. Már elmúlt a félelmem, lehet hogy csak új és furcsa volt a helyzet...:) köszy a válaszokat
2009. okt. 4. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!