Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mert keszitenek csak olyan...

Mert keszitenek csak olyan weboldalakat amiket minden marhasaggal osszeirkalnak, hogy ezert meg azert van ertelme az eletnek? Nem lenne nagyobb ertelme ha inkabb azt irnak, hogy aki ongyilkos akar lenne az legyen az?

Figyelt kérdés
Engem egy csoppet se nyugtatnak meg azok a site-ok amelyeken mindent kiraknak, hogy Jezus szeret teged meg, hogy azert teremtett meg, hogy elj es van ertelme az eletnek, meg nezd a dolgok pozitiv oldalat stb. Ezt nem is lehet elhinni. Ha valakit naponta kikozositenek, nem hivnak el sehova, semmibe veszik es kijatszanak, akkor csak hiaba szivja a levegot. Nincs igy?

2013. jún. 1. 06:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok oldalt azért csinálnak ilyenre, mert a készítők azt hiszik, hogy iszonyúan megértik a "mostani fiatalságot" és azt hiszik, hogy ez így jó és segít. Vannak oldalak amik kicsit kevésbé defektesek és (bár gagyik) működnek azoknál akik nem igazán akarnak öngyilkosok lenni, csak ez most trendi/nem tudják mit csiáljanak kínjukban. A vallással operáló oldalakon csak méginkább megmutatkozik, hogy mennyire undorító és kétségbeesett is a vallásos közösség, ennyire szükségük van a nagyobb tömegre, mert minél többen hisznek az ő fikcióikban annál valósabbá válik számukra. Amúgymeg egy olyan generáció van felnövőben aminek a nagy részét szerencsére már nem is próbálták vallással agymosni kiskorában, és ezek között vannak olyanok akiket ez bevonz, mert "hú a vallásnak van megoldása erre, fúú". Amúgy szerintem az itt az alapvető probléma, hogy az öngyilkosság ugye egy deviancia, ezeket az oldalakat, meg az össztársadalom nem deviáns tagjai csinálják, deviáns egyéneknek, szóval alapból halálraítélt. Személy szerint nekem sem segített soha egyik ilyen mambó-dzsambó oldal sem amikor nagyon elhatalmasodott rajtam a depresszióm (kb 10 éve vannak jobb és rosszabb időszakok) és nem is gondolom, hogy ezek az oldalak az ilyeneket akarják megfogni.
2013. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vannak, akik tényleg hisznek ezekbe, meg így megnyugtatják a pipi lelkük, hogy ők igenis segítettek rajtunk.

De ha zavar, ne nézd, én se az ilyen oldalakat nézegetem, hanem felfogásomnak illőt.

2013. jún. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Öngyilkosságra nem buzdíthatnak az oldalak, meg tanácsot sem adhatnak, hogy hogyan legyenek fájdalommentesen öngyilkosak. Így ezeknek a szerencsétlen, élettől megcsömörlött embereknek maradnak az ilyen-olyan módszerek, amiktől meg sem lehet halni rendesen, kiv. vonat, leugrás magas házról stb. Szerintem meg hagyni kellene az ilyen embereket hadd tegyék amit akarnak, nem az ő hibájuk, hogy ilyen világban élünk.
2013. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nemtudom mi az értelme de nagyon kezd aza gynúm lenni hogy az hogy ne próbáljak rájönni mert akkor megőrülök, és arra se gondoljak hogy ez jó e vagy rossz hogy nemtudok ilyen dolgokat.


ja amúgy van olyan oldal ahol leírják hogy legyél öngyilkos, bár biztosat az mondhatna csak akinek sikerült

2013. aug. 25. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!