Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mesélne valaki a hisztrionikus...

Mesélne valaki a hisztrionikus személyiségzavarról?

Figyelt kérdés
Természetesen személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi, a neten már utánanéztem. Kíváncsi lennék, hogy érez, viselkedik egy ilyen ember a gyakorlatban, így az ebben szenvedők és a körülöttük élők megfigyeléseit is szívesen fogadom.

2013. jún. 2. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

No!

:ooo

2013. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Társaságban nagyon extrovertáltan, már-már gátlástalanul viselkedem, folyamatosan igyekszem felkelteni a férfiak szexuális érdeklődését úgy, hogy a többségüktől semmit nem akarok. Ha egy kapcsolatomban megtapasztalom a figyelmet és a szexuális érdeklődést, majd ez valami miatt megvonódik, akkor összeomlom: hisztériás és/vagy depressziós leszek.

Minden társas kapcsolatomban, élethelyzetemben folyamatos pozitív visszajelzésre, megerősítésre van szükség. Képes vagyok azért felmondani egy-egy munkahelyen, mert nem érzem úgy, hogy elismernék a munkámat.

Iszonyatos szeretet- és figyeleméhség van bennem, ami gyakorlatilag kielégíthetetlen.

2013. júl. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Milyen visszajelzéseket kapsz másoktól? Kedvelnek az emberek általában? Mennyire vagy más a többi ember és a magad szemében; a gondolataid és a tetteid összepasszolnak, vagyis úgy cselekszel, ahogy azt elképzelted, vagy teljesen más ember vagy kívül és belül?
2013. júl. 12. 12:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem láttam a kérdésed mostanáig. Hisztrionikusként nagyon szociábilis vagyok, könnyen "el tudom adni" magam. Egy ideig... de volt már, akitől megkaptam, hogy túl felszínes, teátrális vagyok. Tehát könnyen lenyűgözöm az embereket (főleg a férfiakat), de könnyen el is üldözöm őket. Eleve a személyiségzavarhoz kötődési problémák is társulnak (nem tudom, másnál is így van-e, nálam igen).

Nem gondolom, hogy más lennék kívül és belül, inkább csak arról van szó, hogy sokszor magam sem érzem "hitelesnek". Pl. hatalmas önbizalmat, lendületet mutatok, miközben iszonyú önértékelési problémáim vannak, és a napi ügyeimet is alig tudom ellátni... Tehát igen, van ebben valami, hogy mást mutatok kifelé.

Egyébként az egészben a legrosszabb a figyelemfüggés... olyan, mint a drog. Ha nem jutok elég figyelemhez (számomra fontos személyektől), akkor összeomlok. Akkor értéktelennek és feleslegesnek érzem magam.

2013. szept. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!