Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinálnak a pszichiátrián?

Mit csinálnak a pszichiátrián?

Figyelt kérdés
Péntek rohamom volt és a suliból a mentő elvitt a Heim Pál Gyermek és Ifjúsági Pszichiátriára,ott megadtam a pszichológusom nevét és beszélgettek erre tegnap mentem a pszichológusomhoz(minden hétfőn járok)és azzal fogadott,hogy hívjam fel anyáékat telefonon mert juni.12-én be kell feküdnöm a pszichiátriára és én még soha nem voltam kórházban,főleg pszichiáternél nem.Ott mit csinálnak majd velem?És ha beszélgetek a pszichiáterrel,akkor azt tovább adhatja anyáéknak?
2013. jún. 4. 05:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mit csinálnak egy kórház pszichiátriai osztályán, mert még nem voltam hasonló helyen. Afelől ne aggódj, hogy a doki mindent szóról szóra elmond a szüleidnek, mert köti az orvosi titoktartás. Szóval, "ami Vegasban történik, az Vegasban is marad". Az várható, hogy ilyen esetben az állapotodról tájékoztatják a szüleidet.
2013. jún. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

A pszichiátria általában betegségeket generál, melyeket gyógyszerrel akar kezelni.

Mindegy, hogy alapvetően beteg vagy-e, vagy csak szimplán mondjuk a búzaevés okoz néhány pszichés tünetet (ugye normálisan kéne enni, nem liszt alapon) de te gyógyszert fogsz kapni rá, mert abban van az üzlet.


Sajna elég rossz véleményem van a pszichiátriáról, mint áltudományról.

2013. jún. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
pl.:egy rossz vélemény?ez picit kezdek félni :(
2013. jún. 8. 17:36
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Félni fölösleges.


Csak mielőtt gyógyszerekkel tömnének netán, merthogy mi mást csinálnának MINDENKÉPPEN gondolkodjatok el azon, hogy a gyógyszerek legalább annyi mellékhatással bírnak mint az általuk 'kezelt' állapot vagy mondjuk betegség, és lehet hogy lennének hatékonyabb, gyógyszermentes kezelések is, akár olcsóbban (nem tudom mennyibe fájnak most a pszichiátria legtrendibb drogjai).


Tehát nem félni kell, csak gondolkodni. A pánikrohamnak, meg úgy általában a legtöbb nem teljesen egészséges állapotnak vannak kiváltó okai. Namost ez ritkán a túl kevés gyógyszerszedés, ugye.


Meg kell keresni az igazi okokat. El lehet menni pszichiátriára is, lehet beszélgetni. Elvileg titoktartás kötelezi a kezelőorvosodat, tehát nyugodtan beszélhetsz vele. Amíg a beszéd témának nincs mondjuk büntetőjogba tartozó témája, addig csak kettőtökre vonatkozik (ha olyan dolog kerül szóba hogy bántalmaznak téged mint gyereket, akkor lehet hogy az orvosnak kötelessége intézkedni mondjuk a rendőrséget értesíteni) DE ALAPVETŐEN TITOKTARTÁS kötelezi.

Esetleg kérdezz rá, hogy mivel kiskorú vagy (kiskorú vagy?) mit fog továbbadni a szüleidnek, a te esetedben is áll-e a titoktartás. Ez a biztos.

2013. jún. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen még kiskorú vagyok,14 éves lágy vagyok.És ha befekszem akkor ott mit csinálnak majd?Tele tömködnek gyógyszerekkel vagy mit csinálnak velem ott?
2013. jún. 8. 17:55
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Megtehetik, mert jelenleg a gyógyítás a pszichiátria felfogása alapján nagyjából a gyógyszerhasználatot jelenti.


De nem hiszem hogy kötelezhetnének gyógyszerszedésre. Az egész a szüleiden bukik. Ha ők hinni kezdenek az orvosban és a gyógyszerekben, akkor én csak sajnálni foglak tudni. Ha viszont ők kételkedni fognak a gyógyszerekben, akkor segítenek neked azzal hogy más megoldást keresnek. Lehet keresni, nyitott az internet bárkinek.


Hogy én miért vagyok pszichiátria/gyógyszerellenes?

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__4441079-..


Ilyenek miatt.

2013. jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs okod félni, mert a múlt elmúlt, a jövő pedig még nem létezik, ezért ne félj előre attól, hogy mi lesz. Gondolkodj pozitívan, az mindig segít! Minden jót!
2013. jún. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Már nem is nagyon félek,inkább izgulok,hogy milyen lesz benn. :) remélem nem kell semmi gyógyszert bevenni mert amit olvastam amit az utolsó előtti válaszoló mutatott,hogy miért gyógyszerellenes hát azt egy picit majd mellőzném,hogy gyógyszereket vegyek be folyamatosan minden órában/percben.
2013. jún. 11. 05:31
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Pedig a pszichiátria elsődleges módszere ez.


Majd keresel (találsz) jobb, más megoldást. Amúgy sok sikert és kitartást, jobbulást :)

2013. jún. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!