Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy 57 éves férfinál ezek a...

Egy 57 éves férfinál ezek a jelek lehetnek az Alzheimer-kór előjelei?

Figyelt kérdés

Főként memóriazavarok. Arra nem emlékszik, hogy hét hete mi történt, csak arra, hogy 20 évvel ezelőtt mi volt. Nem tudja, kinek mit mondott már el. Ugyanannak az embernek elmondja ugyanazt az 20 éves sztorit akár 10-15-ször is. És nem tudja, hogy már elmondta neki ezt.

Nem érzékeli az idő múlását. Pl. a múlt hónapban nem tudtam meglátogatni. Hétfőn voltam nála. Erre azzal fogadott, hogyhogy ilyen gyakran jövök, hiszen alig pár napja voltam nála. Nem is tűnt fel neki, hogy közben eltelt egy hónap.

Utalhatnak ezek a tünetek demenciára, vagy Alzheimer-kórra?



2013. jún. 6. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdemben nem tudok nyilatkozni. De ha apukád, akkor nagyon sajnálom, és kitartást hozzá! Az enyém is 57, és nemrégen diagnosztizáltak nála rosszindulatú daganatot. Hármas stádium, tehát még nem olyan rossz, de borzalmasan rosszul viseli. Rossz beteg. Ha ezt megemlítem neki, még rosszabb. Így gondolom, ha te mondod neki, hogy baj van, ezt is elutasítja. Sajnálom, tényleg, őszintén!

Minden jót!

2013. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Utalhatnak, de normális embernél is előfordul, legalábbis ezek amiket leírtál, én mindenkinél tapasztalom, aki elmúlt 50. Én 42 éves nő vagyok és van, hogy délután már nem emlékszem mit ebédeltem illetve alapvető szavakon gondolkoznom kell néha, pl a kaméleon helyett kamiont mondtam. Vagy a múltkor véleltlenül a Tescoban bementem a férfi wc-be. Lehet, hogy én is alzheimeres leszek. De mit lehetne tenni? Erre gyógyszer nincs, ha az ember már nem tudja magát ellátni vagy ön és közveszélyes lesz, lehet otthonba adni, vagy gondozót venni hozzá. Amíg csak ilyen apróságok vannak, nem kell vele foglalkozni.
2013. jún. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Normális esetben is sok mindent elfelejt az ember(nevek,számok,stb.),de az,h nem érzékeli az időt már nem átlagos dolog. Érdemes lenne egy neurológiai kivizsgálást megcsinálni,mert nem csak Alzheimer-kór okozhat ilyen tüneteket.
2013. jún. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves első. Neked is kitartás. Bízzunk benne, hogy azért még nincs túl késő.


Nem apukámról van szó, hanem a nagybátyámról.


Második, tudom, hogy nincs rá gyógymód. Csak azért kérdeztem, hogy lehet-e ez, mert buszsofőrként dolgozik. Van még két éve a nyugdíjig, ha nem változik közben. És nem tudom, hogy ez nem lesz-e később már olyan mértékű, hogy veszélyeztetné az utasok életét is.

2013. jún. 6. 09:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos a felvetésed. Rá kéne venni egy neurológiai vizsgálatra.
2013. jún. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 6. 11:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Van rá gyógyszer, bár az nem gyógyítja meg, de lassítja a tünetek súlyosbodását. De a semminél ez is több.
2013. jún. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
[link] Ezt a tesztet csináltasd meg vele!Sok minden kiderül belőle!! Az én édesanyám Alzheimeres ,sok erőt kívánok neked!:(
2013. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!