Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvászavar, mit lehet tenni?...

Alvászavar, mit lehet tenni? Képtelen vagyok elaludni gyorsan, csak több órás forgolódás után.

Figyelt kérdés
Akárhányszor lefekszem, nem bírok elaludni, csak több órás forgolódás után, általában hajnali 2 körül sikerül csak... Mindenen kattog az agyam, de nem problémákon, hanem teljesen felesleges dolgokon, mint pl. hogy mondják x-t meg y-t angolul, spanyolul, vagy milyen idő lesz holnap stb... Egyszerűen nem bírom kikapcsolni az agyam és az alvásra koncentrálni. Meg folyamat azt érzem, hogy fáj a hátam, ami miatt folyamat forgolódok is. Napközben is fájdogál néhanapján, de ritkán és kibírhatóan, viszont ha aludni megyek az egész felerősödik állandóra és elviselhetetlen... Ezek miatt viszont folyamatosan fáradt vagyok nappal, de nappal még életemben egyszer sem sikerült elaludnom, tehát akkor sem tudok pihenni egy kicsit. Má kínszenvedésnek érzem az alvást.. Mit lehet ez ellen tenni? 18/L

2013. jún. 19. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Keress rá az asmr-re, de ez is egy jó leírás, hátha van neked is, ezzel gyógyítják egyre több kutatási helyen az álmatlanságot:

[link]

2013. jún. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legjobb a relaxáció.

Az autogén tréninget elalvás előtt nagyon sokan nem tudják végig csinálni (6 perc), mert belealszanak.


https://www.youtube.com/watch?v=k3504u5IKOk

2013. jún. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A vérnyomásod rendben van? Én nagyon régóta szenvedtem alvászavartól, aztán egy műtét után mondták (mivel a nővérke elég magas vérnyomásokat mért nálam), hogy vizsgáltassam ki magam kardiológussal. Egy 24 órás vérnyomásvizsgálat után kiderült, hogy magas a vérnyomásom és gyógyszert kell szedjek rá. Amióta vérnyomás csökkentőt szedek sokkal jobban alszom.
2013. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sportoljál, attól elalszol. Nekem is volt ilyen tavaly 19 évesen, de aztán beíratkoztam sportra és helyrejött a várnyomás.
2013. jún. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet DSPS-ed van. Keress rá.
2013. jún. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sportolok sokat, majdnem mindennap futok és edzek, előtte röplabdáztam, de mégis sokszor van ez.. a vérnyomással már lehetnek gondok, párszor előfordul, hogy elszédülük ok nélkül és elsötétül a világ pár másodpercre.
2013. jún. 27. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!