Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rosszul vagyok a vértől és...

Rosszul vagyok a vértől és rettegek az elsősegély oktatástól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon nem bírom a vért, nem csak a látványától vagyok rosszul, elég ha rá gondolok. Jogosítványt szeretnék, ezért elsősegély oktatáson kell részt vennem. Tudom, hogy nem lesz olyan durva az oktatás, de mi van ha bepánikolok, amikor pl. arról beszélnek, hogy hogyan kell elszorítani a vérzést meg ilyenek? Mit tegyek hogy ne legyek rosszul?

2013. jún. 20. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
ígyál néhány felest
2013. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A páromnál nem lehetsz rosszabb :D elvágta az ujját, vérzett és majd "belehalt" :DD vicces volt, és neki is van jogsija :) bírd ki valahogy, gondolj arra, hogy nem a te véred az.
2013. jún. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem fogsz vért látni, csak a kötéseket mondják el vérzésnél ;)
2013. jún. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi vérrel kapcsolatos dolog nincs az ilyen oktatásokon, még véletlenül sem.
2013. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Oktatáson nem fogtok vért látni, ha a gondolatától is rosszul vagy akkor próbálj ne vérre gondolni. Barátnőm is rosszul van a vértől, már attól bepánikolt amikor télen elcsúsztam a jégen és egy kicsit vérzett a fejem.

De attól érdekes módon amikor a a lábamból ömlött a vér amikor csempebontás közbe megvágtam magam elég csúnyán, varrni kellett, attól érdekes mód nem lett rosszul. Még ő vitt be a sebészetre autóval úgy hogy mellette nyomó kötésekkel láttam el magam és összekentem vérrel az autót, attól érdekes mód nem pánikolt be, valószínű a hirtelen shok miatt, de nem lett baj belőle. Utána amikor megvolt a műtét akkor már én vezettem haza, mert a páromon akkor jöttek ki a dolgok de nem halt bele ne félj, sőt még amikor várni kellett a műtő előtt akkor ő tartotta a nyomókötést. Utána már az ápolók és az orvosok keze közé kerültem.

2013. jún. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a vértől kevésbé voltam anno rosszul, de az ilyen vérnyomás, meg pulzus méréstől nagyon kikészültem. Mégis sikerült valahogy túlélnem. Nem kell aggódnod, egyáltalán nem brutális az elsősegély oktatás, sőt; nálunk kifejezetten vicces volt.
2013. jún. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jelentem túl vagyok az 1. oktatáson.:D Még van 2, de szerintem nem lesz baj. Nagyon jó fej az oktató és egyszer kétszer lettem csak rosszul, de az sem volt vészes.

Szorítsatok, hogy a többin se legyen gond. Köszi a válaszokat!:)

2013. jún. 22. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!