Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax 0.25 mg-os tabletta...

Xanax 0.25 mg-os tabletta alkalmankénti szedése esetén sem szabad egyáltalán alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés
Pánikrohamokra kaptam az orvostól a tablettát, nem pánikbetegségre, csak alkalmankénti ilyen rohamokra. Viszonylag ritkán van rá szükség, akkor veszem be, ha nagyon szorongok és érzem, hogy jön a roham. Akinek volt már, tudja milyen rossz, inkább megelőzöm ezzel. Tudom, hogy rendszeres szedése mellett tilos az alkohol, de szerintetek ilyen esetben, havi max. 1 tabletta mellett belefér a hétvégi 1-2 fröccs vagy hasonlók? (légyszíves, komoly kérdés, komoly válaszokat várok). Köszönöm!

2013. júl. 22. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hali, az a lényeg, hogy a tabletta bevétele után egy napig ne igyál alkoholt, kb. annyi idő míg kitisztul a véredből. Ha alkoholt akarsz inni, előtte figyelj rá, hogy ne vegyél be xanax-ot és annyi. Ha ráiszol, rosszul leszel, meg gyakori, hogy az ember semmire sem fog emlékezni az estéből. Mást nem szedsz? Antidepi tablettáknál már más lehet a helyzet, mert azokat mindennap kell szedni, ugye.
2013. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Havi max 1 tabletta az nem sok,én napi 3-at szedtem régen és egyszer sikerült is berugnom a haverokkal és eléggé megzavarta az agyam.Viszont azt tudnod kell 72-órát minimum várnod kell az ivással,mert mert a xanax-tól lassan szabadul meg a szervezet.
2013. júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi. :) Nem szedek mellé mást, hál' Istennek nem olyan durva (még) az egész.

A másik, amit elfelejtettem kiírni, hogy attól félek, rá fogok szokni. Sokat olvastam a dologról, és mindenki azt mondja, nagyon addiktív, egy idő után az ilyen kis adagot már nem érzem hatékonynak. Vajon ez alkalmankénti szedés esetén is így működik?

2013. júl. 22. 12:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha csak ritkán szeded, akkor is előbb-utóbb úgy fogod érezni, hogy többet kellene szedni a hatékonysághoz. Aztán elkezdesz többet szedni. Aztán gyakrabban. Így lesznek függők az emberek, szóval vigyázz vele. Az egy nap tisztulás pedig bőven elég ahhoz, hogy ha iszol, ne legyen már mellékhatása. De teljesen valóban lassan ürül ki. A hatóanyag (alprazolam) a plazmában tabletta esetén 1-2 óra, retard tabletta esetén 5-11 óra múlva éri el a csúcskoncentrációt. A plazmaszint arányos a bevett gyógyszer mennyiségével 0,5-3,0 mg 8,0-37 ng/ml plazmaszintet eredményez. Az átlagos felezési idő 11,2 óra. Tehát ha csak 0,25 mg-ot veszel be, 24 óra múlva már csak teljesen minimális mennyiség lehet a véredben, ami már nem lép kölcsönhatásba az alkohollal.
2013. júl. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom szerint lehet akár rá is alkoholt inni, csak nem célszerű. Nem tesz jót a májnak és nagyon minimális mennyiségű alkoholtól be lehet rúgni. Volt, hogy egy üveg sör után alig bírtam hazamenni. Amit nem írt még senki, hogy ennek az oka az, hogy mindkét szer a májban választódik ki, felerősítik egymást és ezért ütős nagyon.


Ja, és én minden nap kétszer 0,5mg-t szedtem akkor. Tehát amekkora adagról te beszélsz, az kb egyenlő a semmivel.

2013. júl. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Én 2mgre is ittam már büntetlenül. Nincs gond vele és nem is lesz ha véletlen aznap innál mikor bevetted. Igen addiktív nagyon könnyen rászoksz. 0,25 egyenlőre szinte semmi, de én is ott kezdtem és eljutottam a nyolcszorosáig. Nem ijesztegetésből, de ezt fontos tudni ha szeded. Amúgy más gond nincs vele, minden reggelt azzal kezdek én is
2017. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!