Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyermekkorban pár másodperces...

Gyermekkorban pár másodperces tudatkihagyás?

Figyelt kérdés
Gyermekkoromban, olyan 6 éves koromtól kezdve rendszeresen voltak néhány másodperces tudatkihagyásaim, ami 13-14 éves koromra eltűnt. A körülöttem élők azt mondták, hogy beszéltem és egyszer csak elhallgattam és néhány másodpercig csak bambultam mozdulatlanul. Egy idő után azt hitték csak szórakozom. A "lefagyásokkor" szólítgattak, de én semmire nem emlékszem azokból a néhány másodpercekből, csak mikor újra magamhoz térek és még mindig a nevemet mondogatják. Kérdésem az lenne, hogy mi okozhatta ezt a "tudatkihagyást"? Epilepsziás tüneteim nem voltak, így szerintem az kizárható. A válaszokat köszönöm!

#gyerek #tudatkihagyás
2013. júl. 23. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha valóban ezek a tünetek, akkor ez bizony epilepszia! Annak is a absence roham fajtája.


Tudniillik, az epilepsziás rohamoknak több fajtája létezik, nemcsak a filmekből ismert grand mal roham, amikor habzó szájjal rángatózik a beteg...

2013. júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már jó néhány éve semmilyen hasonló tünetem nem volt. Lehetséges, hogy kinőttem belőle, vagy csak "lappang" és bármikor előjöhet újra?
2013. júl. 23. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy gyermekkori absence epilepszia, ami kb. 6-7 éves korban kezdődik és serdülőkorban magától megszűnik. De az esetek kisebb részében felnőtt korban is lehetnek ritkán rohamok.


A biztonság kedvéért én elmennék a neurológiára (még ha jó eséllyel semmit se fognak találni), mert az ilyen betegségeknél jobb biztosra menni, pláne ha jogosítványt akar az ember...

2013. júl. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt írtad epilepsziás tüneteid nem voltak, amit leírsz az klasszikus epilepsziás (kis roham,petit mal)tünet.

Szülők miért nem vittek orvoshoz????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

2013. júl. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A szüleim egyszerű vidéki emberek. Nem vették komolyan a dolgot, szemtelennek tartottak, mert azt hitték szórakozok, hogy nem válaszolok nekik. Ha a menyasszonyom édesapja is epilepsziás, akkor lehet hogy a menyasszonyom is örökölte a gént és a gyermekeink szinte biztosan epilepsziásak lesznek? Elnézést a sok kérdésért.
2013. júl. 25. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!