Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gáz ha magamban szoktam...

Gáz ha magamban szoktam beszélgetni vagy ti is szoktatok és ez normális?

Figyelt kérdés
2013. aug. 6. 00:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Beszélni én is szoktam magamban, de beszélgetni nem.

Tehát nem válaszolok magamnak, nem párbeszéd-jellegű.

Ha még vitatkozol is magaddal, az már egy kicsit zűrös.

2013. aug. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem..nem párbeszédszerűen csak pl.egy példa:na most akkor elmegyek boltba és ott veszek ezt-azt..csak így magamban,akár félhangosan
2013. aug. 6. 00:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Magadban beszélni nem gáz. Magaddal beszélni... na az más tészta.
2013. aug. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 t_GaRami_a ***** válasza:
100%
Ezzel semmi baj nincs. Van, hogy azon kapom magam, hogy egy csomó ideje "közlöm" magammal, hogy mit csinálok vagy utána mit fogok :D
2013. aug. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam és normálisnak tartom. Sokat vagyok egyedül, de beszédes típus vagyok :) Csak pár szót szoktam mondani véges időn belül, a hosszú monológjaim (amióta netezek, szinte mindig szavakkal gondolkodom) csak a fejemben zajlanak, kivéve néha pár szót.


Az sem feltétlenül gond, ha önmagával beszélget az ember, terápiás célzattal, egy gyönge énje és egy bölcsebb között... Nem csinálok ilyeneket, de voltak már ilyen terveim, mivel olyan okos tudok lenni elméletben, miközben a cselekedeteimen ez nem látszik... Mindenesetre apró biztatásokat és felszólításokat fogalmaztam már meg magamnak, bár ezt sem hangosan, legfeljebb ha nagyon kiakasztom magam...

2013. aug. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam magamban beszélni, én sem párbeszéd-jellegűen, inkább csak félhangosan gondolkodom.
2013. aug. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam magammal beszélgetni, akár párbeszéd szintjén is, bár az nagyon ritka. Ennek az oka, hogy születésem óta nagyon egyedül vagyok és mivel nincs kivel megbeszélni dolgokat, maradt a saját magammal történő párbeszéd. Szóval nem vagyok dilis. Ha nem így szocializálódtam volna, biztos más lenne a helyzet.
2013. aug. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Soha nem mondtam még ki semmit hangosan, amit gondoltam, ha egyedül voltam. Mint pl. az említett elmegyek a boltba példát. Persze ha épp boltba készülök magamban elhangzik ez a mondat, de nem mondom ki, csak gondolat szintjén marad. Én hülyén érezném így magam. Imádok pedig beszélni, de szerencsére van is kivel, amikor pedig épp egyedül vagyok, jólesik, hogy nem kell szólni senkihez. Amúgy van egy imádott cicám ő akkor is itthon van velem, ha senki más nincs, hozzá viszont rendszeresen beszélek, más ezt is hülyeségnek tartaná, hogy egy macskával közlöm, hogy megyek a boltba, nemsoká jövök, ügyes legyen - hisz úgysem érti. Nekem ez valahogy annyira alapvető, hogy sokszor észre sem veszem, bár én rajongásig imádom, gyerekemként nevelem szinte. Magamban hangosan viszont soha-soha nem beszélek, és tudom, ha 20 év után elkezdeném, akkor ott baj lenne.
2013. aug. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel szerencsére itt nem tudjuk egymás nevét, nyugodtan megmondhatom hogy szoktam magamban beszélgetni.

Szerintem normálisnak tartom...ha nincs kivel beszélgetni, akkor beszélsz magadba hangosan,ennyi.

Nemcsak hogy beszélni szoktam magamban hanem párbeszédszerüen is szoktam, meg vitatkozok magammal, a nevemen szólitom magam és vitatkozok.

Az is megesik hogy elgondolok valamit, egyrészét kimondom hangosan magamban, aztán gondolom az agyamban, majd megint mondom hangosan..és így tovább.

A szobában szoktam beszélni magamban, udvaron is, az utcán csak akkor ha nincs a közelbe ember (ha messzire vannak emberek az nem baj, mert ha közelebb jönnek, elhalgatok, és ahogy távolodnak, tovább mesélek magamban/nak).

2013. aug. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!