Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Húsz éves vagyok és még félek...

Húsz éves vagyok és még félek a sötétben, tanácstalan vagyok már, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nos majdnem egész életemben féltem a sötétben, és már ez egyre rosszabb. Ha nem vagyok egyedül akkor is , ha egyedül akkor még jobban. Ez nem csak kis félelem hanem elkap a pánik és fizikai tüneteket produkálok. Jártam pszichológushoz, pszichiáterhez, de tanácstalanok voltak. Húsz éves vagyok és még mindig lámpafénynél tudok csak elaludni. Ja és ráadásul férfi is. Nem vezethető vissza semmi gyerekkori traumára, egyszerűen nincs magyarázat. Nem hallucinálok , egyszerűen magától a sötéttől félek. Mit tehetnék? Vagy bele kell már nyugodnom ,hogy ez így lesz egész életemben?
2013. aug. 15. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Régebben én is féltem a sötétben, aztán elkezdtem túrázni, most már van, hogy egyedül elmegyek túrázni éjjel az erdőbe, ha úgy tartja kedvem.


Szóval ilyen esetben szerintem jó, ha valaki szokja a sötétséget. Pl elmegy éjjel túrázni, először nagyobb társasággal, majd páran aztán akár egyedül is. Több embert ismerek, aki így "barátkozott" meg a sötétséggel.

2013. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne félj.
2013. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De az orvosok véleménye szerint az ilyen ön kényszerítésnek a vége könnyen zárt osztály lehet nálam.
2013. aug. 15. 12:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ha orvos mondta, akkor lehet, hogy úgy van. Bár a zárt osztály emlegetése szerintem egy kicsit erős. Az emberi szervezet hihetetlenül alkalmazkodóképes, mind fizikai, mind pszichikai értelemben. Vagy beletörődsz, vagy megpróbálsz tenni valamit.
2013. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!