Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan gyorsan eltanulható...

Van olyan gyorsan eltanulható légzéstechnika (vagy bármilyen technika), esetleg videó, hanganyag, ami megnyugtató az agorafóbiások számára?

Figyelt kérdés
17/f, pánikbeteg vagyok, agorafóbiával küszködöm 3 éve, és szükségem volna valamire ami megnyugtat. Valaki aki hasonló cipőben jár, és beválik neki? Amit még ma elsajátíthatok, vagy meghallgathatok. Holnap megyek egy születésnapra, és most is kicsit gyomoridegem van.

2013. aug. 15. 21:29
 1/4 A kérdező kommentje:
rossz kategória.. bocsánat.
2013. aug. 15. 21:30
 2/4 A kérdező kommentje:
Még azt megjegyezném hogy a pszichológusom által javasolt technika (belégzés 3ig számolok, benntartom 4ig számolok, kilégzem 3ig számolok, várok 4ig számolok) nem működött.
2013. aug. 15. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem az segített, ha lefeküdtem az ágyba szépen lassan megvártam míg kicsit megnyugszom.


Amikor beszívtam a levegőt összeszorítottam az öklömet, pár másodpercig így voltam (nem sokáig 1,2,3) és utána kifújtam szépen lassan úgy, hogy közben szépen lassan ellazítottam a kezemet és nem szorítottam. Ezt párszor megismételtem amíg nem éreztem, hogy a kezem ellazult (ezt legalább 3x, de valakinek több kell)


Utána ugyan ez csak más testrészekkel. Betudod feszíteni a lábadat a hasadat az arcizmaidat összehúzni.


Ilyenkor érzed, hogy milyen amikor feszes a test és utána elernyed és ellazul. Ehhez egy kis türelem kell, hogy elsajátítsd. És eközben érdemes egy számodra megnyugtató zenét hallgatni (és most nem paul kalkbrennerre vagy hasonlóra gondolok, hanem valami nem idegesítő relax zenére).


A gyakorlat közben legyen csukva a szemed és biztosíts magadnak a szobában megfelelő hangulatot, hogy eltudj lazulni.

2013. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Keress olyan pszichológust, aki pszichoterapeuta. Ismerd meg a betegségedet:


https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2013. aug. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!