Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Stockholm-szindróma hogyan...

A Stockholm-szindróma hogyan kezelhető?

Figyelt kérdés

2013. aug. 19. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az áldozatoknak a szabadulás után nagy szüksége van támogató pszichoterápiás kezelésre valamint szerető családtagokra, hogy a megterhelő érzelmi helyzet után vissza tudjanak illeszkedni a társadalomba.
2013. aug. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és mi van akkor ha ez a helyzet épp egy családtag miatt alakul ki? A párom apja folyton terrorizálja őt és a testvérét, mindent irányítani uralni akar és ha ezt nem teheti akkor fizikailag is képes bántalmazni a gyerekeit a lelki terror mellet. A dolog odáig fajult, hogy a barátoméknál stockholm szindróma alakult ki (ezt szakember igazolja), azaz egyszerűen képtelen elhagyni a bántalmazás ellenére sem az apját és annak élettársát. Ha egy konfliktus adódik, akkor én kiállok érte, és mindent megteszek azért, hogy nekik jobb legyen, mert szeretem. De ha ez így meg tovább én sem maradok mellette, mert engem is tönkretesz ez a helyzet. Mind testileg, mind lelkileg.
2013. aug. 19. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyilván az ezt igazoló szakember ismeri a megoldást is.
2013. aug. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sajnos szinte megfizethetetlen :( diákként örült hogy egy beszélgetést ki tudott fizetni
2013. aug. 19. 21:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Régebben létezett olyan, hogy családsegítő szolgálat. Esetleg talán ott lehet valakivel beszélgetni.
2013. okt. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!