Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrénia gyógyíthatatlan...

A skizofrénia gyógyíthatatlan betegség?

Figyelt kérdés

Tüneteim közül néhány:

1.Rendezetlen, logikátlan gondolatok, amik bizonyos időközönként befurakodnak, és félek tőlük. Pl: Félek, hogy nekrofillá válok.

2.Téveszmék (valaki figyel, követ engem)

3.Dühkitörések, olyankor meggondolatlan cselekedetek.

4.Sokszor vissza kell fognom magam, hogy ne öljek meg egy embert. Pl: testvéremet, barátomat.

5.Néha rendezetlen beszéd, nem találom a szavakat, hadarok.

6.Gyors hangulatváltozás, érzelemmentesség is.

7.Félelem a társasági élettől.

8.Gondolataim a hangulataimmal együtt változnak.

9.Szétszórt vagyok, magam sem tudom sokszor, hogy mit akarok.

10.Hallucináció (Hangok, Fényjelenségek, mozgások a szemem sarkában, amik valójából nincsenek ott.)

11.Sokszor van, hogy idegennek érzem a környezetemet, nem értem, hogy én miért én vagyok, és nem valaki más.

12.Egész nap pörög az agyam, jóformán alig érzékelek valamit a körülöttem zajló dolgokból.

Ezek annak a tünetei, ugye?

Megpecsételődött az életem?

Egy hülye őrült leszek, aki majd nyugtatókon él, hogy másokat ne bántson? :'(

15/F



2013. aug. 22. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudok erre válaszolni,de velem is ez van,és egyik ismerősöm tegnap leskizo-zott..persze gondolom csak poénból..de valamelyest megértelek.^^"
2013. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bárzsing ***** válasza:

A skizofrénia gyógyíthatatlan, de kezelhető betegség, gyógyszerekkel (amik skizofréniára vannak kifejlesztve, nem pedig nyugtatókkal) tünetmentessé tehető.

Viszont nem vagyok meggyőződve róla, hogy nálad ez fennáll. Amit te hallucinációnak gondolsz, lehet, hogy csak illúzió, ami nem kóros jelenség. A téveszmék pedig olyan dolgok, amikről te magad nem tudod, hogy téveszmék, hiszen te azt hiszed, az a valóság. Kamaszként a leírtak nagy része rám is igaz volt, mégsem vagyok szkizofréniás. :) Valószínűleg nálad is a kamaszkor velejárója. Ha pedig tényleg beteg lennél, akkor azt a közvetlen környezeted észrevenné. A téveszmék elég hajmeresztőek tudnak lenni (gondolatolvasó ufóktól kezdve a Sátán általi megerőszakolásig). De az ennél kevésbé feltűnőek is szemet szúrnának az őseidnek.

2013. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
18%
A skizofrénia nem gyógyíthatatlan. Sőt talán nem is létezik, csak egy átmeneti elmezavar, ami azért alakul ki, amiért az ember betegnek hiszi magát és ezért stresszel. Egy kis meditálás, egy kis imádkozás, egy kis joga csodákra képes. Meg persze egy jó pszichológus is, meg pár tabletta, de a skizofréniát le lehet küzdeni, ha felhagysz a primitív téveszmékkel és elkezdesz értelmesen gondolkodni. Semmilyen betegség nem jogosít fel arra, hogy árts egy ártatlan vagy nem ártatlan életnek. Semmilyen!!! Aki ezt megteszi és ezt egy betegségre fogja, az bűnhődni fog, mert ártott az életnek. Az élet a legnagyobb kincs és mindenkinek joga van az életéhez. Nem veheted el senkitől. Ha megteszed örökre átkozott leszel, mert a skizofréniát le lehet küzdeni és aki nem elég erős az elbukik. A gyenge elbukik. Te gyenge vagy? Meditálj. Sokan azt hiszik, hogy nekik bántaniuk kell vkit, mert azt gondolják, hogy vki azt kéri tőlük! Senki sem kéri tőled, hogy bárkit bánts, főleg nem Isten, mert ő az életben lakozik, minden életben, még a tiédben is. Ha az életnek vagy az életednek ártasz akkor Istennek ártasz és bűnhődnöd kell érte. Te is ember vagy. Ugyanolyan ember mint bárki más. Lehetsz normális. Csak ébredj fel a sötétségből és lépj a fényre, a szeretet és az élet fényére és védd az életet! A skizofrénia, ha van elég akarat erőd csak egy átmeneti állapot lesz. Én például hipohonder vagyok és tudod mi segített? A tudat, hogy van egy őrangyalom, aki vigyáz rám és segíti a lelkemet és az elmémet. Tom, hogy van egy őrangyalom, mert egyszer kishíján meghaltam és élek, de ez egy másik történet..... Na a lényeg, hogy van egy őrangyalod, aki mindig veled van és vigyázz rád és segíti az elmédet még a legnagyobb sötétségben is. Kérheted őt, hogy segítsen küzdeni az elmezavarral és hidd el le küzdheted. Az őrangyalod mindig veled van és jót akar neked és azt akarja, hogy légy normális, vigyázz magadra és embertársaidra. Ezt akarja az univerzum, ezt akarja Isten. Attól, hogy mások bántanak másokat, neked nem kell, sőt nem szabad. Az őrangyalod veled van és kérheted a segítségét a jóra. És, hogyha szükséges ne félj orvoshoz menni, ne félj gyógyszereket szedni. De a gyógyuláshoz kell a lelki erőd, az életkedved. Isten veled van és sohasem hagy magadra, mert szeret téged és nem akar tőled rosszat! Azt akarja, hogy vigyázz az életre és mások életére és az életedre. Szeresd magad és ne félj magadtól! Bízz magadban.
2013. okt. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

[link] olvasd el ezt a tudományos cikket, remélem segít

Ha úgy érzed komolya probléma fordulj orvoshoz, sőt szerintem fordulj, mert kellő segítséggel legyőzhető a skizofrénia. Nem gyógyíthatatlan, amint ebből a cikkből kiderül.

2013. okt. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!