Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Hipochondriám van?

Mit tegyek? Hipochondriám van?

Figyelt kérdés
Rettegek a haláltól. Volt már olyan hogy fájt a mellem egy kerek hónapon keresztül és mindig az járt a fejemben hogy biztos hogy komoly baj van, lehet rák....ilyesmi. Persze voltam ultrahangon és sehol semmit nem találtak. Most nemrég pedig az anyajegyembe véletlenül belekaptam és vérzett. Persze már minden normalizálódott, de gyakran érzem hogy azon a területen fáj, meg most el kezdett hámlania bőr azon a részen a hasamon. Nagyon rossz hogy szinte csak ezen tudok kattogni... hogy rákos vagyok, vagy nem? Borzasztó ez így.... Műtétet is csak ősszel végeznek. Tehát mit tudtok ajánlani hogy ne jöjjenek ezek a gondolatok elő?

2013. aug. 31. 12:08
 1/3 anonim válasza:
Dolgozz, legyen egy normális párkapcsolatod akivel tudsz beszélgetni, jól érzitek magatokat stb., Nevelj gyerekeket, szerezz egy hobbit amiben kiélheted magad, sport, állatok, bármit. Ne tv-z és ne ülj egész nap a gép előtt, akkor lesz életed és hasznos leszel nem lesz időd ilyen hülyeségeken gondolkozni!
2013. szept. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én is ugyanezzel a problémával küzdök. Állandóan azon kattog az agyam, hogy mi bajom van, aztán persze mindig mindenhol kiderül, hogy az ég világon semmi. Próbálok minél egészségesebb életmódot élni, bár őszintén szólva ez nem igazán jön össze (kevés idő, állandó rohanás, stressz, ebből ered a kevés mozgás és a "csak bekapok egy falatot".) Ha esetleg szeretnél beszélgetni (az engem mindig megnyugtat), akkor nyugodtan írj privátban! :)

És csatlakoznék az előttem szólóhoz: a legjobb, ha lefoglaljuk magunkat és nincs időnk ilyeneken gondolkodni.

2013. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia:)


Örülök hogy szeretnél velem beszélgetni. Bárcsak nem ebből kifolyólag kellett volna ennek megtörténnie...

Mit is mondhatnék magamról. Munkahelyem nincs, párkapcsolatom nincs, nincs igazi családom. Sokszor érzem magam magányosnak, elszigeteltnek másoktól. Már nem tud semmi sem lekötni. Mindig csak kattogok valamin. Zenét szoktam hallgatni és akkor is mindig jár valamin a fejem. Utálom már ezt az érzést. Miért nem lehetek üres? Miért nincs olyan pillanatom amikor felszabadult tudok lenni? Amikor nem a gondjaimon jár a fejem? Elegem van már ebből. Már megszűnök élni...Már nem vagyok képes szeretni sem. Nem tudok megnyílni senkinek sem.

Neked is vannak ilyen érzéseid? Vagy voltak?

2013. szept. 11. 12:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!