Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy diszkalkuliás...

RandomgirlLOL kérdése:

Lehet, hogy diszkalkuliás vagyok? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Először is: ne írjátok kérlek, hogy "Jaj már, csak lusta vagy, tudsz te számolni", vagy "Nincs neked semmi bajod, csak az, hogy hülye vagy."

Nagyon, de nagyon nem megy a matek. Nem lustaságból; ha három éve nem járnék külön tanárhoz, sehol se lennék ebből a tárgyból. Semmi logikám nincsen, csak olyan típusú dolgokat tudok megoldani, aminek van egy adott sablonja, sémája, ami alapján "le tudom gyártani" a megoldásokat. A geometria megy, mindent tudok abból, a szerkesztést is tudom, mert megadott lépések alapján kell csinálni, a geometria tényleg megy (elmélet is). Már korábban gyanakodtam, és mostanában néztem utána, hogy tényleg lehetséges-e, hogy diszkalkuliás vagyok.

Aki diszkalkuliás, az ha lehet, írjon tüneteket, és hogy hogyan tudják ezt kezelni, hova kéne fordulnom mindezzel?


2013. szept. 11. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Az órával hogy állsz?

Hogyan tájékozódsz elforgatott térképeken?

Mennyire tudsz matematikai képleteket, sorozatokat megjegyezni?

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha felismered magadon a tüneteket, akkor a Nevelésügyi Tanácsadóhoz kell fordulnod. Ha nem, akkor csak egy jó magántanár kell, aki elejétől kezdve végigrág veled mindent úgy, hogy te is értsed.
2013. szept. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ritkán nehezen olvasom le az órát, mintha nem érteném a mutatók állását, a matekképleteket viszonylag jól jegyzem meg, az elforgatott térképes dolgot még nem próbáltam, de ahogy ismerem magam, nehezen igazodnék ki rajta. Most járok tanárhoz, és szerintem elég nekem egy matektanár - úgy látszik, nem vagyok diszkalkuliás.

Köszönöm a válaszokat! :)

2013. szept. 12. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!