Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 1 hónapnyi szedés után kb....

1 hónapnyi szedés után kb. mennyi idővel múlhatnak el a Roaccutan pszichiátriai mellékhatásai? (Lent hosszan kifejtem)

Figyelt kérdés

Ha valaki tud rá választ adni, vagy azt, hogy honnan deríthetném ki biztosan, az legyen szíves válaszoljon. (Elnézést, ha hülyén fogalmazok, de elég ideges vagyok a a kialakult szituáció miatt.)


A következő ugyanis a helyzet: barátnőm kb. 3 hete kezdte el szedni a Roaccutant, és szinte biztos vagyok benne, hogy a gyógyszer mellékhatásai miatt változott meg. Korábban se volt túlságosan életvidám, és azt érezhette mellette az ember, hogy hajlamos a depresszióra, vagy valamilyen mentális betegségre (ezért is gondolom, hogy ritkaságuk ellenére jelentkezhetnek nála a pszichiátriai mellékhatások), de azért korántsem volt olyan rossz a helyzet, mint most. A gyógyszer szedésétől kezdve néhány nap alatt lett feltűnő a helyzet, és azóta is, bár lassabban, de szerintem egyre romlik.


Idézem a betegtájékoztatóból a szerintem jelentkezett tüneteket:


-szomorú, vagy érdektelen hangulat (persze korábban is előfordult, de ma már minden "beszélgetésünket" részéről a szinte teljes érdektelenség jellemzi)

-ingerlékenység (direkt próbálom kerülni az olyan témákat és megfogalmazásokat, amelyek rosszul eshetnek neki, de most már gyakorlatilag bármit mondok, abba beleköt, lehülyéz, stb.)

-társasági vagy sport aktivitás érdektelenné és örömtelenné válása (barátnőivel alig beszél, alig találkozik velük, saját bevallása szerint sincs kedve kimozdulni, velem is ritkán és keveset hajlandó találkozni)

- túl sok vagy túl kevés alvás (elmondása alapján az elmúlt kb. két hétben 1-2 kivételtől eltekintve rosszul/alig aludt)


Ha felhozom neki, hogy a gyógyszer miatt lehet 1-2 dolog, arra különösen harap; tehetetlennek érzem magam a helyzetben. Egy dologban bízok: (a szedés megkezdése előtt) mondta, hogy emellé még 2 készítményt írtak fel, és addig szedi őket, amíg az egyik el nem fogy (kb. 1 hónap), de szerintem jobb lenne minél hamarabb abbahagyni.


Így két kérdés is felmerül az alapkérdés mellett: Tényleg okozhatja a gyógyszer ezeket a tüneteket? Valahogy meg lehetne győzni, hogy azonnal hagyja abba a szedését?


Köszönöm annak, aki elolvassa, és köszönöm előre a válaszokat is.



2013. szept. 19. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:

én is szedtem a roaccutant.sokáig nem jöttem rá h attól vagyok depressziós negatív stb.

miután végére értem a szedésnek, abbahagytam pár hét és elmúlt.


az a baj ha megyőzöd h hagyja abba, az alapproblémája nem oldódik meg. sajnos a roaccutan helyett nincs más gyógyszer s amúgy súlyos bőrproblémákra adják, amelyek nem oldódnak meg mástól..

2013. szept. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Hogy sikerült rájönnöd, hogy a gyógyszer miatt van? Jól értem, hogy még a szedése alatt?


Olvastam olyat a gyógyszerről, amit a válasz második felében írtál, és ennek függvényében is fura, hogy ezt írták fel neki. Első látogatása volt a bőrgyógyásznál, aki egyből Roaccutant mondott. Ráadásul laikusként azt mondom, hogy nem volt súlyos a helyzete. (Az is érdekes, hogy nem mondták, hogy vissza kell mennie; azt gondolnám, hogy hosszabb a kúra 1 hónapnál.)

2013. szept. 20. 10:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Roaccutan egy aljas, szemét gyógyszer, nem is értem, hogy írhatják még fel egyáltalán.

Tényleg jobb, ha abbahagyja a szedését.

2013. szept. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem ismerem a Roaccutant, csak tanácsot szeretnék adni.

Mond el a barátnődnek, hogy kicsit nézzen utána a gyógyszernek, mert neten nagyon sok rosszat írnak róla. Van fórum is róla, azt hiszem a hoxa-n. És győzd meg valahogy, hogy olvassa el ezt a cikket: [link]

2013. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Roaccutan mellett létezik más gyógyszer is: a Sotret.

Nekem a Roaccutan nagyon kiszárította a bőrömet meg sebes lett tőle a szám, ezért hagytam abba. Ezután felírták a Sotretet, attól nem lett semmi problémám és a bőrömet is rendbe hozta.

2013. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!