Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáterek mikor írnap...

A pszichiáterek mikor írnap fel gyógyszert?

Figyelt kérdés
Nyugtatók, antidepresszánsok. Ha a beteg kéri, írnak fel? Szerintem lehet olyan élethelyzet, amikor a hangulatjavítók segíthetnek csak, (vagy azok sem). Pl valaki elvesztése, baleset, betegség. Lehet, hogy inkább azt kellene kérdeznem, hogy mi a véleményetek az antidepresszánsokról, és a nyugtatókról, de mostmár marad inkább az eredeti kérdés.

2013. szept. 21. 22:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor ír fel bogyót, ha indokoltnak tartja, és nem úgy megy általában, hogy a beteg kéri. Persze van olyan pszichiáter is, aki orrba-szájba írja fel a nyugtatókat meg az altatókat.

Ha valaki képtelen feldogozni valakinek a halálát, és ettől elég komoly depresszióba esik, akkor kap rá gyógyszert. De ez attól függ milyen panaszai vannak a páciensnek, és mióta tart. Ha kóros, akkor kap bogyót.

2013. szept. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát oké. Ezt megértem, ha az illető mondjuk pánikbeteg. Akkor jogos, hogy nem kell rögtön begyógyszerezni. De ha pl egy édesanya azért ment pszichiáterhez, mert elveszítette a gyermekét, akkor tökmindegy szerintem hogy kóros vagy nem kóros a depressziója, ha a pszichiáter nem ad neki valamilyen "gyógyszert" / "mankót", az kegyetlenség. Főleg akkor, ha a beteg kéri a nyugtatót vagy hangulatjavítót. Na meg hogy egy még szélsőségesebb példával éljek, ha valaki örökre megvakult/ lebénult/ vagy akár egy halálos betekséget diagnosztizáltak nála, és ez az ember pszichiátertől kér segítséget, akkor doki elé áll, és ott is mérlegeli a helyzetet, hogy vajon kell e neki bogyó?

Na jó tudom, hogy ezek szélsőséges példák, de a fő kérdésemben is főleg ezt írtam. (És arra is kaptam választ igaz.)

De csak hangsújoznám, hogy tényleg nem az olyan példákra vagyok kiváncsi, hogy az illető pánikbeteg, vagy szorongó. (mert azt tudom, hogy akkor mi megy a pszichiáternél, tapasztalat.)

2013. szept. 23. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!