Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy álltok az altatókkal/nyug...

Hogy álltok az altatókkal/nyugtatókkal?

Figyelt kérdés

Mikor tönkrement a házasságom, úgy éreztem minden összeomlik. Állandósuló szorongás, vészes nem alvás (2-3 óra éjjelente), ami után lassan a munkámat sem tudtam ellátni. Altató, nyugtató segítségével tértem vissza a "normális" életbe. Lassan ment leszokni róla, aztán sikerült.

Most, egy év után ismét egy szakítás, elalszom este, aztán hajnalban kipattan a szemem. Kóválygok, mint a kísértet, alig lézengek a munkahelyen, összevissza dobog a szívem és nagyon igyekszem mondogatni az erősítő dolgokat, de az alváshiány leveri minden erőm. megint írassak fel átmenetileg, hogy kihúzzon a legnagyobb bajból? Aztán, tudom, az új feladat lesz "lejönni" róla. Nektek valami hasonló élmény?


2009. nov. 5. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hajaj, évekig tartott, mint valami rémálom. Szinte kizártnak tűnt, hogy ki tudjak mászni belőle, mert már olyan állapotban voltam, hogy lassan lemondtak rólam. Iszonyú volt, de túléltem, azóta óvatos vagyok a gyógyszerekkel és igyekszem mindenkit lebeszélni a használatukról.
2009. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
úgy állunk, hogy szeretjük egymást. 1 millis Xanaxot nyomtam, de feszt elfogyott, és nem tudok íratni. ha néha szerzek valahonnan, akkor király, ha nem, akkor meg nem kattogok rajta, mert orvoshoz úgyse megyek. legfeljebb nem alszok.
2009. nov. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

15 éve vagyok,az életem romokban...

Én sem tudok éjjelente aludni,félek emberek közé menni,állandóan szorongom.

Minden nap egy kínszenvedés.

Nyugtatót szedek és iszok h jobb legyen,de ez csak addig segít,nem tudom mi lesz,ha nem javulnak a dolgok lehet öngyilkos leszek.

2009. nov. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Úgy állok, hogy elfogyott a xanaxom és nem tudok sehonnan szerezni, már az őrület szélén vagyok....
2009. nov. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőeknek írom, hogy sajna igen, be lehet dilizni és akár öngyilkosságot is lehet elkövetni ha eldurvul a helyzet. Orvosi segítséggel le kell állni, amíg nem késő.
2009. nov. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

egészségügyisként csak azt tudom mondani, hogy ma a világon leggyakrabban felírt gyógyszer nyugtató, altató. ezek nem gyógyszerek, drogok, ugyanaz a hatásmechanizmus, csak kisebb adagban, hoszabb távon alakít ki függőséget, de ugyanúgy kialakít, fizikait és mentálisat is.

ezek nem húznak ki senkit a bajból, tönkretesznek. manapság az elvonókon több a nyugató/altató függő, mint a valódi drogos.

szerintem nagyon jó, hogy tudod, ez így nem mehet tovább. mindenképpen fordulj segítséghez, ne aggódj, nem dugnak elvonóba vagy ilyesmi. nem az alatató oldja meg a gondjaid, hanem te magad, csak elhatározás kérdése. én szurkolok!

2009. nov. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Az megrémít, hogy milyen sokan élnek a "valahogy szerzek xanaxot" módszerrel.

Én, ha baj van, nem restellek orvoshoz fordulni. Tisztában vagyok a függőség veszélyeivel, nem is jó ez hosszú távon. Vigyázni, ügyelni, a saját felelősségem. De talán egy megértő doki (mert vannak ilyenek), segíthet. És talán nem is a xanax az egyetlen...

2009. nov. 6. 20:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem a xanax az egyetlen, valóban..
2009. nov. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó válaszoló, igazad van. Mind veszélyes...

Ám azt nem tudom, hogy ha tényleg gáz van és kóválygok és le vagyok gyengülve a sok nem alvástól, mit lehet tenni? Ne mondjatok gyógynövényes bigyókat és relax cd-ket, mert ezek nagyon gyengék.

2009. nov. 7. 13:37
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Fáraszd el magad nekem segített, én is csak xanaxszal tudtam aludni, meg napközben is egyre többet szedtem először csak 0,25-öt utána 0,5-öt aztán egy nap már kétszer is. Tehát menj el futni vagy ilyesmi a lényeg, hogy fáradj el fizikailag, a futás az nagyon jó gyomoridegre is. Én mondjuk megtaláltam magamnak a festést és mióta festek igaz, hogy sokat agyalok egy képen mielőtt megfestem,de a festés nagyon király dolog eltelik az idő, nem agyalsz hülyeségeken és el is fáradsz tőle estére rendesen. Ajánlom. Nem kell hozzá rajzkészség, és a lényeg hogy olyat fess csakis ami téged is nagyon felcsigáz.
2009. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!