Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne lehessen...

Mit tegyek, hogy ne lehessen megalázni? Azok az emberek, akiket nem mernek, miben másak?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, hogy engem megalázhassanak, mégis , van, hogy megtörténik, pl. a gyakorlatomon(egyetemista vagyok), és elkezdek sírni 22 éves létemre...nagyon gáz..arra fogom a többi ember előtt, hogy fáradt vagyok. a kritikát bírom, ha nem sértő hangnemben jön, ebben biztos vagyok.
2013. okt. 7. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Szúrj vissza.
2013. okt. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell visszaszúrni, így csak egy veszekedős hisztis valakinek fogják ismerni... Az, hogy meg mernek-e alázni, személyes kisugárzástól függ. Ha te sugárzod magadból, hogy áldozat vagy, akkor tényleg az leszel... Ebben pszichológus tud segíteni, vagy nagyon nagy szerencsével te magad is meg tudod találni az ehhez való önbizalmat.
2013. okt. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akiket nem mernek azoknak van valami,ami neked nincs.Önbizalom.Ez akkor is segít ha még is belekerülsz egy ilyen helyzetbe,mert hidd el,ez mindenkivel megtörténik.
2013. okt. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Egy szösszenetben igazuk volt itt előttem "személyes kisugárzás". Ez a kulcsa mindennek. De ez nem úgy működik, hogy te elhatározod magadban, hogy nem fognak beléd kötni, akkor nem fognak. Igazából amit el szeretnél érni az lehetetlen. Nincs olyan személy, akit ne érnének ilyen-olyan atrocitások. Előttem írták, hogy "akibe nem kötnek bele abban van önbizalom". Na ez úgy ahogy van hülyeség. Csak jön egy ilyen, hogy "nézdmá mekkora arca van a gyereknek" beszólás, és máris kezdődik a tánc. Ha valaki meg akar alázni, az meg is fog. Ez az igazság. Nem tehetsz ellene semmit. Az már más kérdés, hogy az esetek számát le tudod csökkenteni, aki piszkál, azt le tudod állítani.


Kezdetnek is, valahogy le kell győznöd a sírhatnékot. Ez lesz a legnehezebb, de a legfontosabb része. Nem szabad, hogy lássák rajtad azt, hogy úgy érzed megaláztak. Ha nincs eredménye annak, hogy folyton szekál, előbb-utóbb abba fogja hagyni. A következő lépés a visszatámadás, igaz ha sikerül elérned azt, hogy semmi jelét nem mutatod annak, hogy téged megérintett az, amit mondtak, ez annyira nem is fontos (de hasznos).


Szóval pl.: mondja, hogy hol vetted azt a fos ruhát?, akkor erre vágjál vissza ezzel.: Ha ez egy fos ruha, akkor a te cuccaidról ne is beszéljünk. Nem kell kegyetlen beszólásnak lennie, ez csak arra jó, hogy megmutasd, hogy vissza tudsz vágni, ha szükséges. Ez a folyamatos szekálásra jó.


Ha mondjuk az utcán való beszólások számát akarod csökkenteni, olvadj bele a tömegbe. Lehet gyáva dolog, de ez működik. Divathaj, divatcuccok, divatzene, stb. Nem tudnak ilyen téren fogást találni rajtad. Persze ha emelt fővel jársz az utcán normális, nem kirívó cuccokban, akkor nincs félnivalód.


A kérdésed második fele.:

Azok az emberek, akiket nem aláznak meg mondjuk azoknak tényleg van valamijük. Ismeretség, hírnév. Ha ismered a kemény legényeket, akik általában beszólogatnak, megaláznak mindenkit, akkor értelem szerűen téged nem fognak. Javaslom, menj el valamilyen küzdősportra, mert valamelyik kemény legény úgy is oda jár. Egy városon belül általában ezek ismerik egymást (Mondjuk Pesten nem biztos), szóval ha egyet ismersz, az összessel jóban vagy. És nem mellesleg, szerezhetsz olyan szintű önbizalmat, hogy tudod ha bármi baj van megtudod magad védeni.


És végül, ha úgy akarod elérni a dolgot, hogy semmit nem változtatsz a személyiségeden, esetleg a megjelenéseden, akkor az a rossz hírem van, lehet hogy nem fog összejönni.

2013. okt. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!