Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Keresek egy jó pszichológust,...

Kissvörös kérdése:

Keresek egy jó pszichológust, pszichiátert Budapesten. Nem tudom igazából melyikre lenne szüksége a férjemnek. Depresszió tünetei észlelhető rajta. Hova forduljunk? És kihez?

Figyelt kérdés

2013. okt. 15. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Előbb háziorvoshoz.
2013. okt. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ez így nem működik. Ha szüksége van rá, de nincs betegségtudata, akkor nagyon nehéz, mert nem akar jobban lenni. Ha akar, akkor viszont majd keres Ő szakembert, akiben megbízik. Tapasztalat. Ha Te "cipeled" el valakihez a másik embert, az nagyon ritkán működik. Ha Te mész, mert akarsz menni, és Te kötelezed el magad, mert változni, változtatni akarsz, az megy.
2013. okt. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudja hogy baj van,és meg akar gyógyulni. Csak nem szeretnénk olyanhoz menni,akiről semmit nem tudunk. Hiába nézzük a netet,ott mindenki a legjobbnak hirdeti magát.
2013. okt. 15. 11:20
 4/9 anonim ***** válasza:

OK. Akkor mi a hozzáállása?


A pszichiáter gyógyszeres kezelést fog javasolni. Ettől nagyon hamar jobban lehet. Ugyanakkor lehetnek mellékhatások, és ha abbahagyja a bogyók szedését, mert azt hiszi, már meggyógyult, nagyon hamar vissza is eshet.


A pszichológus megpróbálja megtalálni a probléma forrását, gyökerét. Ami nem egy biztos folyamat, tarthat sokáig, drága is, ellenben, ha sikerül, többnyire tartós az eredménye. (Azért itt is előfordulhat visszaesés.)


Pszichológusból pedig sokféle van, sok módszer, egyéni nézet.

2013. okt. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz forduljatok. Bármilyen hihetetlen, ő tudja leginkább eldönteni, mire van szüksége a férjednek. És nem mindjárt a Barnard professzor.
2013. okt. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Érdekes hozzáállás a háziorvos, de nem értek egyet általánosan. Akkor lehet igaz, ha a háziorvos egyfajta házibarát is egyben, aki be van avatva a család dolgaiba, és rálát arra, ami van. Nálunk például nem ez a helyzet, ezért én nem is általánosítok. Annyi biztos, a háziorvos a legolcsóbb megoldás, mert fizeti a TB. Ha valaki viszont jó pszichológust keres, akkor neki nem ez a fő szempont. A jó pszichológus, bármilyen hihetetlen, drága. Egyrészt, mert jó munkájáért cserébe neki is elismerés jár, és ennek része az anyagi elismerés is. Aztán az tud önmaga jó munkát végezni, jól segíteni másokon, akinek a saját élete többé-kevésbé rendben van. Ennek része, hogy ne legyenek napi anyagi gondjai. Továbbá a kapcsolatoknak fontos része az egyensúly. Itt is egy adok-kapok van: aki pszichológushoz fordul, az kér valamit, és cserébe ad valami mást. Ez a "más" legtöbbször pénz, bár hallottam egyéb megoldásokat is, ha az illetőnek kevés volt a pénze. A lényeg, hogy a szakember és a hozzá forduló között ne alakuljon ki egy olyan helyzet, ami akadályozza a munkát. Végül pedig ott van az elkötelezettség. Ha én ingyen kapok valamit, sokkal kevésbé tudom elhinni, hogy az jó minőségű, kevésbé leszek vele szemben elkötelezett, hiszen nem fektettem be semmit, nem kockáztatok semmit, nem vesztek semmit, ha egyszerűen nem megyek el a következő találkozóra. Ez is fontos szempont. Ezeket a legtöbben nem is gondolják át.


Viszont sokkal többet kellene tudnom, hogy konkrét javaslatot tegyek. Vagyis nem arról van szó, hogy nem akarok válaszolni, hanem arról, igyekszem jól válaszolni. Ezért kellene több konkrétum, akár privátban is.

2013. okt. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én egy nagyon jó orvos pszichoterapeutához járok. Szorongtam, depis voltam Nem horror az óradíja sem.
2013. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Esetleg a nevét letudnád írni?
2013. okt. 18. 09:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Vagy a háziorvosnál vagy a rendelőintézetben az ideggyógyász rendelésen kell bejelentkezni. A Idegklinika,- Pszichiátria a VIII. Ballasa u. ban található ott is lehetne próbálkozni.


A pszichiáteri vizsgálatot tartom szükségesnek.

2013. nov. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!