Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek sem működik ez a...

Nektek sem működik ez a Szondi teszt?

Figyelt kérdés
[link]
2013. okt. 25. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Cseppet viccesen kérdezhetném, hogy miért, van olyan Szondi teszt, amelyik működik? Annyit ér az egész cucc, mint a Rorschach, meg az összes Freud ihlette projekciós teszt.


De valóban, nekem sem. Az eredményt csak egy pillanatra mutatja.

2013. okt. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem, és nagyon jó, hogy nem működik. Az ilyen tezstek ugyanis csak akkor működnak, ha szakember veszi fel azokat, és szakember az, aki tudja is, hogy micsoda mit jelent.
2013. okt. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. okt. 25. 11:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Amit a link mutat, nagyon gagyi, ilyen formán nem is működhet. A pontos eredményhez 10 teszt felvétel összevetése szükséges, a nagyolthoz is legalább 2.

A fényképek is annyira homályosak, rossz minőségűek, hogy képtelenek érzelmeket aktiválni.

2013. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egy utcában sem laknék velük doktornő, nemhogy szimpatikust találnék közöttük! - szólt az öreg gőzmozdonyvezető. Kb ez a jó válasz.

Egészséges ember nem vágyik ilyen társaságba.

Ha valami okból egy zárt osztályon térsz magadhoz elvileg törni-zúzni kellene, és követelni hogy kiengedjenek azonnal, de meg ne próbáld, mert rögtön önkontrollhiánynak pontozzák:)

2013. nov. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet beteg vagyok,de nekem van köztük aki szimpatikus:)
2013. nov. 10. 11:52
 7/8 anonim ***** válasza:

A Szondi teszttel nem feltétlenül az a gond, hogy pszichiátriai beteg emberek arcai (az is valahol, hiszen akkor még például a homoszexualitás betegség volt, ma nem az, a teszt mindenképpen elavult), hanem inkább az, hogy majdnem 100 éves arcok. Nem tudom mitől van, de minél régebbi képet nézel, az arcok annál egyformábbnak és furcsábbnak tűnnek. Nyolcvanas évekbeli képekkel is ez van már, pedig akkor már éltem, és akkor nem tűntek sem furcsának, sem egyformának az emberek.


Ez az egyik gond a Szondi teszttel, a másik, hogy mint minden projektív teszt, ez is elég kétes, ha "szakember" csinálja akkor is. (Szakember idézőjelek nélkül tisztában van a projektív tesztek korlátaival.)


Meg még annyi, a kedves 62-es hozzászólónak, hogy "egészséges ember" nem kell, hogy lenézzen valakit azért, mert történetesen pszichiátriai beteg.

2013. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azonkivul nekem pl nem szimpatikusak a szakallas emberek eleve szoval a teszt hulyeseg
2016. ápr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!