Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baja lehet a barátnőmnek?

Mi baja lehet a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak régóta családi gondjai, általános iskolában végig bántották érzelmileg és fizikailag is. Elég duci de mostanában már rengeteg fogyott. Viszont hirtelen haragú, nagyon érzékeny, néha feldobott és mindenhez van kedve és tele van erővel, másik pillanatban pedig nincs kedve semmihez, haszontalannak érzi magát, szomorú, nem szól senkihez. Észrevettem nemrég a karján, hogy vagdossa magát és megkérdeztem mi az, de ő csak mosolygott és rázta a fejét, hogy semmi. Mostanában nem is nagyon eszik. Azt mondja, hogy nem ehet egy nap 500 kalóriánál többet. A diétája elején sportolt és egészségesen étkezett de most mintha valami megtört volna benne. Volt, hogy egész nap nem evett vagy ha evett egy almát akkor számolgatta, hogy hány kalória van benne.. Nagyon aggódom érte. Főleg azért mert már tavaly is voltak hasonlók, hogy vagdosta magát. Szerintetek mi lehet a baja? Én úgy tudom, hogy otthon az apja nem a legjobban bánik vele. Félek, hogy öngyilkos lesz

Olyan is volt, hogy evett egy nap 1 banánt, almát és valami diétás kekszet és azt mondja, hogy ez túl sok étel volt :S


2013. okt. 27. 21:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Amit leírtál nagyon ijesztő, sürgősen pszichiháterhez kellene fordulni, szerintem be is kellene feküdnie. Elég sürgősen...
2013. okt. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
anorexia
2013. okt. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

"néha feldobott és mindenhez van kedve és tele van erővel, másik pillanatban pedig nincs kedve semmihez, haszontalannak érzi magát, szomorú, nem szól senkihez. "


Szerintem bipoláris zavar, de ne legyen igazam.

2013. okt. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Anorexiara en is gondoltam de az nem lehet mert kb 90 kilo korul van
2013. okt. 27. 21:27
 5/17 A kérdező kommentje:
Ajanlottam neki hogy elmegyek vele pszichologushoz/pszichiaterhez de nagyon felkapta rajta a vizet es csak szomorubb let
2013. okt. 27. 21:29
 6/17 anonim ***** válasza:

Hallod legyél mellette mindig és figyelj rá!

Nekem a volt barátnőm is ezt művelte magával. Azt mondanom sem kell hogy magasabb volt nálam, szép vékony de formás testalkata volt, modell alkat volt, fotózásokra is hívták, és egyszer annyira felbosszantották hogy depresszióba esett amit én sajnos nem vettem időbe észre. Amikor elmentem elé a suliba már elég sápadt volt és amikor hazafelé mentünk a buszon csak álló helyünk volt és egy pillanat alatt amikor nem figyeltem úgy összecsuklott előttem elájult. De sajnos olyan szinten rosszul lett hogy nem tért magához, persze mozgott meg reagált dolgokra szerencsére, de nem volt eszméleténél teljesen, a sofőr azonnal megállt és mentőt hívott, én mentem vele a kórházba ott a vizsgálatokon kiderült hogy annyira legyengült a szervezete hogy az eszméletlen és szívbetegsége is van neki amiről még ő sem de még a szülei sem tudtak így neki még a vérnyomásával is bajok voltak, a doki mondta hogy csoda hogy a szíve nem állt le. Én sokáig mellette voltam, nagyon sokat jelentett nekem de kiderült hogy sokszor próbált már öngyilkos lenni, és az ő karján is voltak vágások, csak a sok karkötővel eltakarta azokat, és volt egy elég friss heg is ami elvolt fertőződve mert az is kiderült ám.

Pszichiátrián feküdt 17 évesen majdnem 3 hétig de idegileg teljesen roncs lett, tönkretette magát, és engem is dobott és hiába voltak mellettem a szülei is mert szerették volna hogy figyeljek rá mert én tudtam rá hatni valamilyen szinten, de nem akarta a barátnőm egyszerűen látni sem akart. Ez volt 2 éve, idén augusztusba találkoztam vele és bármennyire is hihetetlen nagyon le volt épülve. Kedves szép mosolygós jókedvű lány volt, ma meg pattanásos igénytelen ápolatlan lány lett, a tanulásban is jó volt régen de most már egyáltalán nem az sőt egyszerű melósként dolgozik egy gyárban és az anyag teljesen kikészíti a bőrét sajnos de nem hajlandó otthagyni a helyet, és a vicc az hogy ezt nem tőle hanem az egyik gyerekkori barátnőjétől tudom, teljesen tönkrement, plusz rendszertelenül eszik sokat, nagyon meg is hízott ami nem áll rosszul neki de igénytelen lett, ruhái gyűröttek, mosatlanok, szakadtak, pedig nem ilyen volt és teljesen depressziós, alig vannak barátai, pasija azóta sincs amióta szakított velem. Én sajnos a mai napig nem jövök rá mi okozta ezt nála ezt a hirtelen bekattanást, bár sokáig nem érdekelt mert a mostani barátnőm fontosabb számomra, de egyszerűen mindig gondolok rá mert mégis szerettem őt és valahol féltem is mert reménykedtem benne hogy boldog lesz idővel és abban a tévhitben éltem hogy teljesen új életet akar kezdeni met mondogatta hogy a bátyához akar költözni az ország másik felére, de nem így lett és azóta is furdal a lelkiismeret hogy boldogtalan. Hiába vígasztal a mostani barátnőm hogy ne rágódjak ezen de nem így működik ez, és ha nem akarod hogy a te barátnőd is hasonlóan járjon akár a szerelmed akár csak sima haveri szinten az mert nemtudom hogy fiú vagy lány vagy, de ha nem akarod hogy baja legyen akkor figyeljél rá!

2013. okt. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 acelsziv ***** válasza:
érzelmi hullámvasúton van. Ez akkor jelentkezik, ha a közvetlen környezetében van olyan személy aki leértékeli/elnyomja őt. Ezt a személyt kell megtalálni és kezelni.
2013. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Most nagyon megijesztettetek :(
2013. okt. 27. 21:46
 9/17 A kérdező kommentje:
Valaki tudna meselni valamit errol a bipolaris zavarrol? :\
2013. okt. 27. 21:48
 10/17 anonim ***** válasza:
bipolaris zavar az az a derpesszió, amikor egyszer nagyon vidám egyszer nagyon szomorú, ilyen hullámvasút
2013. okt. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!