Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-szindróma! Nincs...

Borderline-szindróma! Nincs valami kevésbé anyagi megoldás rá?

Figyelt kérdés

Nagyon szegények vagyunk. A kirendelt körzeti pszichológus ebben nem segíthet, csak pszichiáter, vagy egy erre szakosodott orvos. A szakorvos 10 ezer forintot kér el egy alkalomra. Ez nagyon sok! De meg akarok gyógyulni és fel akarok épülni, de a gyógyulás jobb esetben is évekig eltart! Volt valaki ilyen helyzetben vagy tudna valamit segíteni?

Előre is nagyon nagyon nagyon köszönöm!!!!!!


Ui: a pozitív gondolkodás, meg a titok c. könyv rajtam nem segít! Nem vagyok egészséges mentálisan! Nálam nem a "minden fejben dől el" elve érvényesül! :(



2013. nov. 29. 10:47
 1/5 Bárzsing ***** válasza:
100%
A borderline-ból teljesen "meggyógyulni" nem lehet, csak meg lehet tanulni, hogyan élj együtt vele. A meggyógyulás sem jó szó rá, mert a szó szoros értelmében ez nem egy betegség, inkább egy nem jól működő személyiségvariáns. Igazán csak a pszichoterápia tud segíteni ezen, a pszichoterapeuta lehet orvos vagy pszichológus, ez egy külön szakvizsga. Viszont sajnos a legolcsóbb terápia is 5000 egy alkalomra. Ha jól tudom, Budapesten van ingyenes megoldás, a Thalassa ház vagy a Tündérhegy.
2013. nov. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 automatakoktel ***** válasza:
34%
A bipoláris zavarnál lehet tudni hogy valamiért kevés a szerotonin. Lehet mással is van gond de ezzel biztos. Feltételezem a borderlinenál szintúgy. Azt kéne megtudni mi akadályozza a termelödést.
2013. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A bipoláris zavarnál lehet tudni hogy valamiért kevés a szerotonin. Feltételezem a borderlinenál szintúgy."


A bipoláris zavar hangulatzavar, a borderline pedig személyiségzavar. Mindkettő b betűvel kezdődik. Hangulatzavar esetén elég lehet a gyógyszer. De személyiségzavarnál nem elég a szorongást vagy a depressziót enyhíteni, mivel mindkettő oka a beteg személyiségében meglevő vonások. Amiken terápia nélkül nagyon nehéz változtatni.

2013. nov. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hosszúhajú ***** válasza:
Én is borderline vagyok majdnem 2 évtizede. Ameddig nem tudsz megfelelő pszichológusi segítséget kérni, addig a gyógyszer lehet a megoldás. De nem feltétlen kell elkezdeni, csak azért mert borderline vagy, ezt te érzed. Az se jó, ha rögtön ráállítják az embert, olyan ember kéne, hogy írjon neked, aki valóban jól ismeri a tüneteidet, problémáidat, és nemcsak úgy találomra írogat receptet 2 perc ismeretség után. Olvastam egy nagyon jó könyvet, könyvtárban keresd meg, mert ott megvan, egyébként kb 2000 forint, úgyhogy ne vásárold, hanem országos Széchenyi-be tuti van, az a címe hogy "borderline személyiségzavarom van" és Lévay Anikó írta - nem az Orbán felesége.
2013. dec. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok, holnap megyek orvoshoz először.(a Napkörösöket is hívtam de fizetős) Lévay Anikó könyvét én is ajánlom, olvasd el ha tudod! Ha a szándék megvan, kitartást kívánok!!magamnak is:) vagyis megtanulni, megismerni hogy mivel jár ez a borderline specialitásunk, és a jó oldalát is erősíteni mert van az is..:)
2014. márc. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!