Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Forduló ponthoz érkezett az...

Forduló ponthoz érkezett az életem. Nem tudom melyik utat kéne választanom? Biszex vagyok, és szeretnék gyerekeket, de közben parafíliás infantilizmusban is szenvedek. Szeretnék egy "játtszó" partnert.

Figyelt kérdés

nem tudom, lehet a szerelem / szex topicba kellett volna ezt kiírnom, de úgy éreztem hogy a parafília miatt ide is sorolható, és így elkerülhetem azt a sok mocskolódást, és gonoszságot ami abban a témakörben jellemző a hozzászólásokra. tehát.


24 éves férfi vagyok. most érkeztem el arra a pontra hogy tudok nemsokára valamit kezdeni az életemmel. tizenévesen 140 kiló voltam, és lefogytam 70 et ebből, és januárban lesz a plasztikai műtétem. így onnantól tudom majd elkezdeni a normális életet. és itt jön a gubanc.


amire mindennél jobban vágyom, első verzió: Egy kedves feleségre, gyerekekre, családra, kutyára, egyszóval egészséges életre.


amire mindennél jobban vágyom, második verzió: mivel parafíliás infantilizmusban szenvedek, egyik nagy vágyam hogy találjak egy 20 év körüli fiút magamnak, igen egy fiút, akivel megoszthatom eme vágyaimat, és akivel ki is élhetem ezeket. akivel tudok játszani, legózni, építeni, minden gyerekes szenvedélyemet kiélni, és aki esetleg szeretne engem. ez nagyon sokban segítene a stressz levezetésében is.


na és itt a gubanc. eme vágyaim nem összeegyeztethetőek. nem tudom merre kéne mennyek, pedig 24 éves vagyok, és mostanra már én sem vagyok annyira fiatal hogy még bármit elérhessek ha nagyon akarom. döntenem kéne az életemről, de nem tudok.


kérlek titeket írjátok le a véleményeteket, és érveiteket, egyik és másik élet stílussal szemben, és ellent. nem pszichológus segítségére vágyom, igazából nekem nem kell olyan aki a magánéletemben turkál. szeretném az emberek véleményét hallani, hogy szerintük merre kéne menjek. köszönöm.


24F


2013. dec. 8. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24 évesen még nem csúsztál le a családalapításról. ha úgy érzed, hogy nyugodtabban tudnál később családot alapítani akkor éld ki ezeket a ferdehajlamaid.
2013. dec. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ne fogadd meg az első tanácsát, mert erről be kell majd számolni az asszonynak vagy nyomasztani fog ez a titok + nehezebben talalsz utana nőt.
2013. dec. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
igen ebben lehet valami.
2013. dec. 8. 15:33
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Te már döntöttél. Úgy döntöttél, hogy nem akarsz dönteni, nem akarsz változtatni.

Csakhogy: van az életedben egy feloldatlan ellentét, a két dolog összeegyeztethetetlen, ezzel te is tisztában vagy, és amíg nem tudsz megnyugtatóan dönteni, addig egyik út mellett sem fogsz tudni elköteleződni.

Ha a család mellett döntesz, folyamatosan ott lesz benned a kétely, hogy nem fogod-e otthagyni pár év múlva a családot, hogy kiéld a vágyaidat.

Ha a titkos vágyaid mellett döntesz, akkor meg ott lesz a "lemaradtam valamiről" érzés.

Itt nincs jó választás, mert egyik sem végleges.


Ha nem nézel szembe az egésznek az okával, és nem dolgozod fel, akkor nem fogsz tudni dönteni, hanem két szék között a földre esel. Ha nem nézel szembe a problémáiddal, 20 év múlva is ugyanitt fogsz tartani: a vívódásnál, hogy kitegyél-e teljes családot a bizonytalanságnak, vagy te mondj le a családról.

Ismerek nem egy, nem két hasonló helyzetben lévő embert, és hiába próbáltak elköteleződni egyik, vagy másik út mellett, a bizonytalanság folyamatosan végigkísérte az életüket. Szóval: nincs jó megoldás.

Jobban tennéd, ha inkább mérlegelnéd, hogy szakemberhez fordulj, mert ez nem a magánéletben turkálást jelenti, hanem azt, hogy segít önmagaddal tisztázni, mit és miért szeretnél.

2013. dec. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem értek, hozzá. ( Esetleges tudatlanságomért, elnézést is kérek! )

De szeretnélek megérteni.

Úgy nem lehetne összeegyeztetni, a későbbiekben hogy születik egy gyereked és azzal játszhatsz ?

(Vagy ragaszkodsz ahhoz, hogy már önálló cselekedetekre is képes legyen ? )


Szexuálisan is érdekelne a "játszótárs" ?

(mert az már akár másik témakör is lenne)


Nem lehet ez miatt rossz ember, mert parafíliás infantilizmusban szenvedsz, szerintem ettől még működhetne az , hogy barátnő /feleség és akár későbbiekben gyereknevelés.

2013. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 82%, kérlek hagyjál ezzel a szakember szöveggel. Itt nincs mit feldolgozni, nem értem miről beszélsz. Tudod a parafíliás infantilizmusnak csak egy igen csekély hányadát lehet valamilyen szinten "kezelni", ugyanis a sérülés annyira mélyen van, annyira korai életszakban történt, hogy egyszerűen nem lehet visszavezetni a szálakat, mert sok esetben már az illető nem is emlékszik az esetleges kiváltó okokra. Tudod nekem ez 5 éves korom óta van jelen, vagyis az a legkorábbi emlékem a pelenka viselését illetően. Nem hiszem, hogy az a "szakember" valamit is változtatni tudna, ellenben ellátna mindenféle debil tanáccsal, sőt ahogy az egyik kedves "szakember" kolléga akihez szerencsém volt, kitalálná mondvacsinált okokból, hogy szerinte nyilván molesztált az apám. nah hát köszönöm de a "szakemberből" továbbra sem kérek.


A két dolog össze egyeztethetetlen, ezzel tisztában vagyok, ezt jól látod. tudod az életben vannak olyan pontok, ahol dönteni kell. Ahogy a gimnázium megválasztásánál is, ha te olyan helyre mész ahol nem kötelező fizikát vagy biológiát tanulni -igen-igen elvileg kötelező, de ahol nem akarsz belőle érettségizni sokszor, ha nem is tanulod átlöknek belőle, vagy kérhetsz felmentést-, vagy más tantárgyat, akkor nyilván nem tudsz majd SOHA orvosira jelentkezni, hacsak nem végzed el újra a 4 vagy 5 évet.


Az életben sokszor választani kell olyan kilátások közül, melyek meghatározóak lesznek a további életünkre nézve.


Én most egy ilyen pontra érkeztem. Hatalmasat tévedsz abban hogy azt választottam: - nem is értem a rövid leírásom alapján, személyes ismeret nélkül hogy mersz ilyet ilyen nyilvánvalóan kijelenteni-


hogy nem választok.


pont azért került kiírásra a kérdés hogy megtudjam vitatni magamban a választásomat. lehet 1 vagy 2 év lesz a végleges döntés, ez nem gyors folyamat, de meglesz. muszáj. nem fér bele az életbe mind a kettő út. na mind egy, azért örülök hogy próbáltál segíteni. szia.

2013. dec. 8. 16:19
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm 5. hozzászóló, persze a gyerekemmel is tudnék játaszani. mivel hogy a fiúkhoz is vonzódom, így természetesen éreznék szexuális vonzalmat is, de maga a játék, az nem ilyen...
2013. dec. 8. 16:29
 8/14 anonim ***** válasza:

Kérdező: nekem olyan pszichés problémáim vannak, amik 6 hónapos korom előtt keletkeztek. Fel tudtam dolgozni, segítséggel. Neked nagyon fura elképzeléseid vannak a szakembereket illetően, mert egy terápia abszolút nem úgy zajlik, ahogyan azt itt előadod.

És nagyon korai zavarokat is lehet tartósan kezelni, nekem legalábbis sikerült.

Ha te inkább megmaradsz a vívódásaidnál, az a te dolgod.

Nekem eléggé úgy tűnik, hogy te ragaszkodsz ehhez az állapothoz, és eszedben sincs rajta változtatni.

2013. dec. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A választást pedig úgy írtam, hogy tegyük fel, hogy úgy döntesz, hogy a családot választod... és mi van, ha ott állsz 10 év múlva, hogy elementáris erővel törnek rád a vágyaid, és mondjuk 2-3 kisgyerekért vagy már felelős...

Én ugyanis ilyen helyzeteket látok. Olyanokat, akik tudatosan döntöttek, majd nem tudtak azonosulni hosszú távon a saját döntésükkel, és ez minden korábbinál nagyobb krízist okozott az életükben.

Naiv vagy, ha azt gondolod, hogy a mélyről fakadó vágyakat tudatosan el lehet nyomni. Nem lehet. Vagy lehet, de abban széthasad a személyiség, és kerülőutakon tör elő.

2013. dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
amit leírtam azt a Bajcsy Kórház pszichológiai osztályán tapasztaltam személyesen, ahova is fél évet jártam más okokból... tehát nem előadtam, pusztán leírtam ami velem ott történt.
2013. dec. 8. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!