Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyikhez éri meg jobban elmenni?

Spongya Bob Kocka kérdése:

Melyikhez éri meg jobban elmenni?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy tegyük fel, van 1 ismerősöm aki bipoláris depresszióval küzd. Évek óta tart nála és nem bírja már elviselni. Hova érdemes mennie? Pszhiológushoz vagy pszihiáterhez? Olvastam itt egy kérdésben, hogy a pszihoterápia hasznos lehet. Vannak ingyenes kezelések is?

2013. dec. 10. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem elsőnek pszichológusnál kezdjen, mert nagyon mocsok gyógyszereket írnak fel a pszichiáterek. Három gyógyszer van, amit javaslok azoknak, akiknek szükséges:

Valdoxan, Spitomin, Tabl. Magnesii Citrici. Ezeket nem elsőnek írják fel az orvosok, a Spitomint szinte kérni kell az orvostól, mert valamiért nem akarják felírni. Nekem szorongás ellen nagyon bevált, csak napi 3 alkalommal kell szedni, mert csak így hatásos.

Valdoxan: szinte fiziológiás gyógyszer, alvási zavar kezelésére nagyon jó, és antidepresszáns is. Jelenleg 1,5 szemet szedek este belőle.

Tabl. Magn. citrici: feszültség ellen, magneB6 helyett szedem.


A benzodiazepinek is nagyon hatásosak, csak eléggé nagy függőséget okoznak, így nem javaslom.


A válaszom az, hogy a kettő közötti arany középutat kellene megtalálni. Mondjuk lehet, hogy nem könnyű feladat, sőt biztos is :D Egy jó pszichológus megmondja, hogyha szerinte javasolt a gyógyszer szedése. Ne nagyon menj bele a régi, és a nagyon olcsó antidepresszánsokba, mert azt tapasztaltam, hogy nem jók. Ami még elfogadható, az a Velaxin, de sok néven forgalmazzák amúgy.



26f

2013. dec. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bipolaritásra azért érdemes gyógyszert szedni, ez egy olyan állapot, amit önmagában a terápia nem old meg. Szóval leginkább: mindkettőhöz párhuzamosan kellene.
2013. dec. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bárzsing ***** válasza:
Keressen egy pszichiátert, akinek van pszichoterápiás szakvizsgája is. Így egy szakember el tudja látni gyógyszerrel (mert bizony bipoláris betegségnél szükség van rájuk) és terápiát is tud tartani neki. TB-n keresztül is van ilyenre lehetőség, bár a várólista több hónapos is lehet.
2014. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 S. Balázs ***** válasza:

TB-n belüli pszichoterápiára ne számíts, szakrendelőben csak gyógyszerírásra van idő és motiváció.

A következőképp tudnám felfesteni a lehetőségeket, attól függően, hogyan érzed a probléma milyenségét:


- ha fontos: pszichoterápia (pszichológus),

- ha sürgős: gyógyszer (pszichiáter).

2014. jan. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bárzsing ***** válasza:
Ezek szerint akkor nekem szerencsém van, mert én tb-s alapon kapok terápiát pszichiáter-pszichoterapeutától. Lehet, hogy azért, mert egy egyetemvárosban ilyen szempontból más?
2014. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!