Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiára, pánikbetegs...

Szociális fóbiára, pánikbetegségre mi a megoldás? Gyógyszer nem segített, terápia nem segített, életmódváltás nem segített.

Figyelt kérdés
2013. dec. 20. 18:28
 1/7 A kérdező kommentje:
mi lesz velem, ha soha nem tudom leküzdeni? mi lesz velem...
2013. dec. 20. 18:29
 2/7 anonim válasza:

Az életmód váltás segít, ha jól csinálod :)

Én a meditációt ajánlom reggel-este és egy idő után be fog állni a változás, természetesen nem egyik napról a másikra, de ha komolyan veszed, és rendszeresen csinálod működik. Az irányított meditáció például tanulás nélkül is könnyen alkalmazható, kezdetben próbálkozhatsz azzal.

2013. dec. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon komoly életmódváltáson mentem keresztül, határozott tervem volt, azt hittem, ez majd segít (egy kicsit segített is..)Nagyon megváltozott a testem, így jobban tetszik, de ez mit sem változtat azon, hogy rettegek az emberektől, rettegek attól, ha beszélnem kell, ha rokonok jönnek hozzánk, ha rámnéznek, ha megszólítanak, ha teljesítenem kell...Beteg vagyok ettől, nagyon rosszul vagyok emiatt minden nap.. Rettentő rosszul érzem magam, remegek, szédülök, fáj a mellkasom, elfáradok a szorongásban, elfáradok a gondolataimtól.. És olyan dolgokban kell teljesítenem betegen, amikben más egészséges emberek teljesítenek.. Szívesen beszélgetek hasonló problémával küzdővel privátban.. Máshogy táplálkozom, beiktattam a rendszeres mozgást, meditálást is próbáltam, bár nem rendszeresen...Mindezek ellenére a "gondolkodásom" ugyanaz maradt..Vajon szorongó leszek örök életemre....
2013. dec. 20. 18:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Állandó nyomás alatt tartom magam (mondjuk mások is mindig az alatt tartottak), hogy a lehető legjobban teljesítsek, és iszonyatos módon bánt, hogy ez a pánikbetegségem és szorongásom miatt nem megy.. Egyszerűen nem lehet a világnak, aktuális közegnek (munkahely, egyetem) bejelenteni, hogy borzasztó erős szorongásom van, nekem kell alkalmazkodni, akármi is van..
2013. dec. 20. 18:45
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A gyógyszer, a terápia. az életmódváltás segít, ha rendesen csinálod. Valami nem stimmelhet nálad, hogy ennyire nem jönnek össze a dolgok. Ha bővebben megírnád az esetedet, lehet találnánk megoldást. Persze csak ha valóban szeretnél meggyógyulni. De ehhez valós váltás kell.
2013. dec. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a probléma gyökere: a szüleim szépen, tudatosan, évtizedeken keresztül folytatott előre megtervezett stratégiával kivégeztek...megölték a lelkemet..
2013. dec. 21. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem próbálj függetlenedni tőlük, és törj ki szociálisan. keress új barátokat. én nem igazán hiszek abban, hogy a meditációtól hirtelen figyelmesek lesznek az emberek körülötted. a folymatos stresszhatást nem lehet kiiktatni, nincs olyan, hogy 1 adott helyzetben elkezdesz meditálni az út vagy a terem közepén...
2013. dec. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!