Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugyebár elméletileg a szorongá...

Ugyebár elméletileg a szorongásba nem lehet belehalni. De ha mégis?

Figyelt kérdés

Már 3 éve van kb generizált szorongásom (elvileg) de úgy érzem a tünetek már egyre súlyosabbak. Például nem elöször keltem már fel úgy ,hogy rosszul vagyok és annyira szédülök , nincs erőm és ezek miatt nem tudok aludni.

Aztán mivel folyamatosan rosszul vagyok valami miatt (amik akár óránként váltogatják egymást) étvágyam sincs és szinte alig eszek. Persze lehet az esti/reggeli rosszullét és azért van mert ugye nem eszek szinte semmit és lemegy a cukrom vagy a vérnyomásom vagy nemtudom.

Gyógyszert nem szedek mert attól is parázok ,hogy rosszabbul leszek tőle vagy rászokok.


2013. dec. 26. 10:59
 1/9 Apocalypse. válasza:
Agykontroll, gyógyszert énse javaslom. Próbálj felkeresni egy pszichiátert és tanítson neked nyugtató és légző gyakorlatokat, meg minden egyebet. Hidd el, használni fog
2013. dec. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp szakembert ajánlok. A gyógyszert én sem javaslom, de az orvos azt fogja felírni.Ilyen jellegű állandó szorongásnál szinte elkerülhetetlen. Sokat javít a helyzeten és nagyon gyorsan elmúlik a szorongás is. Ha ilyen probléma nincs kezelve, gyakran rosszabbra fordulhat. Emellett magnézium és B vitamin szedése is javasolt, hiszen ezek is nyugtatnak.(pszichiáter felesége)
2013. dec. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sajnos nagyon negatív hozzáállásom van. Agykontrollra én is gondoltam és még tanfolyamot is végeztem a betegség előtt. Bár mostmár biztos nem bírnám végigülni (szorongás miatt) . Meg igazából nem is próbáltam lemenni alfába amióta ez van mert szerintem túl ideges vagyok hozzá vagy nemtudom.

Egyébként a gyógyszereket leginkább a mellékhatások és a tünetek súlyosbítása miatt nem merem szedni. Szorongásoldó még elmenne csak arra meg ugye rászoknék egyre több kéne stb. És hát az sem lenne jobb... sőt...

2013. dec. 26. 13:19
 4/9 Apocalypse. válasza:

De ne állj már ilyen negatívan hozzá. Pozitivan gondolkodj. Mondogasd magadnak, hogy minden rendben van. Nincs semmi bajom.

Csukdbe a szemed, képzeld el, hogy egy üres helyen vagy, ahol a gondolataid jönnek és mennek... a jókat húzd magadhoz közel, a negatívakat és a rosszakat pedig lökd el, minnél távolabb egész addig, ameddig már nem látod őket.

Vagy

Ülj le, lazulj el. Teljesen lazulj le. Csukdbe a szemed. Képzeld el az agyadat, ahogy egy irányítóterem.. tele gombokkal vagy épp karokkal. Mindegyik kar irányít valamit.. valamelyik a félelmet, valamelyik az éberséged, van amelyik a szorongást.. keresd meg ezeket és mindegyiket húzd le, próbálgasd, egyszer húzd le alacsonyra, érezd a hatását, majd told fel magasra, és annak is... majd találd meg az aranyközép utat.

aztán ha készvagy. Gyere ki a teremből majd nyisd ki a szemed.



Ezeket bármikor megismételheted.. nyugtató gyakorlatok. Nekem működött annó

2013. dec. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Mondogasd magadnak, hogy minden rendben van. Nincs semmi bajom."

Ezt agykontrollon tanultad? Mert a lehető legrosszabb tanács. Az még a kisebb dolog, hogy egy lelki beteg ember ezt egyszerűen nem tudja megcsinálni... Ha meg tudja, akkor ideig-óráig működik ugyan, de a probléma ettől nem oldódik meg, ott marad eltemetve, aztán majd sokkal durvább formában fog kijönni megint... Tapasztalatból beszélek, jó ideig én is azt hittem, hogy jó ez a "bebeszélem magamnak" dolog, de nem az, sőt, nagyon összezavarja az érzelmeket. (Sosem agykontrolloztam, viszont én is sokszor kaptam ezt a "jó" tanácsot...)

A pozitív gondolkodás NEM azt jelenti, hogy letagadjuk a problémákat, hanem azt, hogy képesek vagyunk észrevenni az apró örömöket (is) az életünkben, és elsősorban ezekre figyelünk, a problémákat pedig megoldjuk, akár segítséggel.

Biztosan lehet az agykontrollt jól és rosszul is csinálni. Az a baj, hogy ha bizonyos mentális betegségekben szenvedő emberek foglalkoznak vele, ők többnyire nem csinálják jól, és ez nagyon félreviszi az egészet. Nekik nem ajánlott.


Kérdező! Voltál már orvosnál a tüneteiddel? Kellene. Sok oka lehet a szédüléseidnek, a lelki okok elég nagy szerepet játszanak itt, de ki kéne vizsgálni, nem áll-e valamilyen testi betegség is a tüneteid mögött! Aztán pedig az állapotodnak megfelelő kezelést kapnád.

2013. dec. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: voltam már és ez nem is képezi szerintem kérdés tárgyát, hogy testi betegség áll-e mögötte. Ha sokat vagyok itthon és rosszul vagyok aztán készülődök ,hogy elmegyek vagy akármi ilyesmi amint kilépek az ajtón már nincs semmi bajom. Aztán később előjön csak épp mondjuk légszomj vagy szívdobogás mellkasi fájdalom formájában.

Szóval nem testi dolog ez. Vagyis nyilván az , de lelki eredetű.

2013. dec. 26. 19:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor pszichológushoz vagy pszichiáterhez fordulj.
2013. dec. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az állandó szorongás előbb-utóbb felőrli az embert teljesen, és komoly fizikai tünetek jelentkeznek, legyengül az immunrendszer, könnyebben betegszik meg az ember.
2013. dec. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
pszichiáter leszarja a gondod, felírja a gyógyszert és ennyi... Pszichológushoz fordulj (valami normálishoz, mert sok pszichológus szintén leszar)! A szorongás nem olyan betegség, amit gyógyszerrel gyógyítani lehetne (max tüneti kezelés, de annak sok értelme nincs...)
2013. dec. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!