Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alzheimer kór - hogyan lehet...

Alzheimer kór - hogyan lehet ezzel együtt élni?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz. Párom apukája 77 éves, alzheimer kóros, 2 éve diagnosztizálták nála, azóta szed rá gyógyszereket. Folyamatosan járunk kontrollra de sok minden nem történik csak kiírják a bogyókat és ennyi. Szerintünk a gyógyszerek nem segítenek semmit (kértük a dokit nem lehetne e másikat, de szerinte ez a legjobb - jah és a legdrágább), folyamatosan romlik az állapota és még hallucinál is.

Folyamatos felügyeletet igényel apósom. Nem tudja sokszor hol van, állandóan a temetőbe akar menni aludni, sötétedés után már nem tud tájékozódni még a kivilágított lakásban sem (nem találja a wct, a szobáját), nem lehet lekötni semmivel mert egyszerűen semmi sem érdekli, de beszélgetni sem lehet vele, mert nem tud már értelmesen válaszolni a kérdésekre, nem érti amit kérdezünk. Állandóan csak aludna de ezzel meg az a baj, hogy akkor meg éjszaka nem alszik, hanem járkál és hozzánk is állandóan bejön.

Én már nem dolgozom, mert kell valaki aki felügyel rá, de sokszor már úgy érzem hogy bekattanok. Nagyon szeretjük őt (eszünkbe se jutna addig otthonba tenni amíg tud magáról), de sajna sokszor nagyon feltud idegesíteni (nem mutatom, nyelek egyet) és ezellen nem tudok tenni semmit. Sajna segítségünk nincs (párom öccse cseszik rá, már csak az örökségét várja) és nagyon felőröl ez minket. Az szeretném megkérdezni hogy akik voltak ilyen helyzetben azok is stresszeltek sokat? Nehéz mert az idegesség után bűntudat jön mert tudom hogy a kisöreg nem tehet semmiről és őt ugyanúgy zavarja a betegsége. Attól félek ha 1x nagyon felkapom a vizet akkor ordibálni fogok vele pedig tudom hogy nem érdemli meg :/


2013. dec. 27. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Apukám szinte egyik pillanatról a másikra agysorvadást kapott. Nem ismert meg, az elé letett étel mellett éhen halt volna, mert nem tudta mit kell vele tenni. volt, hogy agresszívvá vált irányomban, ő aki mindig rajongásig szeretett. Ezek nagyon nehéz időszakok, de semmi mást nem lehet szem előtt tartani, csak azt, hogy ő beteg. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, de legyen végtelen türelmed. Az is lehet, hogy intézménybe kell tegyétek, ahogy súlyosbodik, de ezzel is meg kell a lelketeknek birkózni. Kitartást!
2013. dec. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, tudom hogy türelmesnek kell lenni, megy is, de sokszor vannak nehezebb időszakok. Ami igazán elkeserít, hogy úgy érzem az orvosok nem is igazán akarnak segíteni. Amikor kérdeztük a dokit akkor mondta hogy a hallucináció lehet a gyógyszerektől, majd fogta magát és kiírta ugyanazt a bogyót. A neten meg azt írják ilyen esetben lehet gyógyszert váltani, hátha elmúlnak. Sokkal egyszerűbb lenne mert így állnadóan embereket hallucinál maga köré, meg láb nélküli torzszülött gyerekeket és ideges miattuk, nem érti mit keresnek itt és megvan győződve róla hogy ezek az emberek lopják az ő pénzét. Sajna sok napja azzal telik el hogy a kis pénzét dugdossa egyik helyről a másikra hogy ne tudják tőle ellopni de persze aztán nem találja és rögtön megerősítést kap hogy akkor ezek lopták el.Kitartunk, amíg engem megismer addig nincs otthon, én utána nem tudnék a szemébe nézni. Párom egyszer felvetette neki az otthont, utána megsértődött és napokig azt mondogatta, hogy elfekvőbe akarjuk dugni.
2013. dec. 27. 18:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Kicsit meghal az ember lelke akkor is ha otthon ápolja, akkor is ha otthonba kerül. Sajnos eljöhet az az időszak amikor otthonba kerül, de ez állapotfüggő. Én is kitartanék vele otthon a végsőkig, de azt is el kell fogadni ha már csak otthonban lehet ápolni.
2014. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sajnos ugy tűnik erre nincsen gyógyszer, az orvostudomány csak kisérletezik. Egyik gyógyszer se hat, az orvosok a saját szüleiken se birnak segiteni. A közöny, amivel a pszichiátriai rendelésen találkozom, engem is megdöbbent. Fásultak és ingerültek, még a fiatal orvosok is. Pedig ők hazamehetnek az egészséges hozzátartozóik közé, amikor letelt a műszak. Aki pedig ápol egy alzheimeres beteget, az 24 órás szolgálat. Amikor elkezd fizikailag legyengülni, és menni-menni-menni akar, akkor jönnek az elesések, szinte kezelhetetlen időszak. Nem elég mellé egy ember, legalább kettő kell, mert éjszaka is őrizni kell. Amig elmentem két percre wc-re, apám addig kimászott az ágyból és csúnyán elesett... Megoldhatatlan feladat. Az otthonokban lekötözik, szedálják őket, nem jut mindenkire két ápolónő. Ez csak az olyan hirességek hozzátartozóinak könnyebb, mint Horn Gyula, aki külön kórházi szobában, ápolók orvosok által monitorozva tölthette öntudatlan alzheimeres éveit.
2014. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!