Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet felismerni az...

Hogy lehet felismerni az ilyen embereket?

Figyelt kérdés

Depressziós, szociális fóbiás, pánik rohamos, skizofrén,pszichopata embereket hogyan lehet felismerni?

Hogyan néz ki egy depressziós ember, hogyan viselkedik, látszik az arcán, viselkedésén, hogy lelki beteg?

Ugyan ez a többivel amit felsoroltam.


2014. jan. 5. 00:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Az arcokon nem látszik sem a depresszió,sem a szociális fóbia,se a pánik roham,se a skizofrénia,se a pszichopata.Ugyanolyan emberek.

Viszont van valami furcsa a szemükben!Zavarodottságot,szomorúságot árul el a szemük,a pszichopatáké pedig teljes érzéketlenséget a világra.

A depressziós ember általában a kevés barátjának is mindig rossz dolgokat mond,panaszkodik,a sült galambot várja a szájába.Nem akar változni,MERT NEM TUD.Valami börtönbe zárja ezeket az embereket.Ez pedig maga a betegségük,és az,hogy ritkán látják be,hogy változtatni kellene,nem csak siránkozni,hogy jaj,de rossz,jaj de rossz.

Egyébként általában a szektás emberek is depressziósok,magukba fordult emberek,akármilyen vidám arcot is vágnak az egészhez.EGYEDÜL VANNAK.Magukra vannak utalva.Agymosás alatt állnak.

Az a durva,hogy bármilyen pszichológus foglalkozzon velük,akkor sem tudnak eléggé megváltozni.A gyógyszerek sem érik el a megfelelő hatást,legalábbis véleményem szerint.

Viszont az hathat,ha a környezetükben lévő emberek segítőkészek.Bár ha valakinek jó környezete van(elfogadó,megértő,szerető közösség,család),akkor NEM lesz depressziós,pánik rohamos,szoc.fóbiás,skizofrén,pszichopata.Egy jó környezetből hihetetlen ritkán kerülnek ki beteg emberek.

2014. jan. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, amit az első válaszol írt, nagyon sok dologról fel lehet ismerni a depressziós embert is pl. mozgásából, arckifejezésből, öltözködésből, gesztusokból, stb. Csak eléggé szakértőnek kell lenni hozzá, hogy ezeket felismerd, de pl. szociális fóbiát is simán ki lehet szűrni. MOndjuk a pszichopatákról nem igazán tudok semmit, szerintem, ott egy sima hétköznapi ember (nem orvos) nem ismeri fel egykönnyen, de nem tudom...
2014. jan. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De engem konkrétan érdekelne hogy milyenek az ilyen emberek külsőleg, mert ezek közül a betegségek közül kettőben is magamra ismertem.
2014. jan. 5. 20:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából amit az első elmondott, az csak féligazság. A gyógyszerek csak a tünetek enyhítésében ugyan, de segítenek, viszont a pszichoterápia valós gyógyulást nyújt. Ez bizonyított és tapasztaltam is. Csak Magyarisztánban nem igazán támogatja a TB ezt a kezelést...


Én szociális fóbiás és depressziós vagyok, de senki nem mondaná meg rólam. Kiegyenesedve és "büszkén" járok az utcán, az arcom sincs bezuhanva és semmilyen látható tünetet nem produkálok...


Viszont ha elkezdesz jobban megismerni, felismerhetőek bizonyos viselkedési minták nálam is, ami jellemző a szociális fóbiás és depressziós emberekre. Ilyen az állandó negatív hozzászólások, panaszkodás, siránkozás és úgy alapjába véve pesszimista hozzáállás mindenhez.


A szociális fóbiások pedig megszeppennek ha sok ember veszi őket körbe, még akkor is, ha előtte be nem állt a szájuk; nem mernek telefonálni, nem mernek mondjuk a boltban kérni 20 deka felvágottat, vagy hamburgert a mekiben, és idegenekkel szemben is nagyon lassan nyílnak meg, akár hónapokig is eltarthat, hogy megtalálják a közös hangot.


Nálam a pánikroham ritkán fordult elő eddig és az is csak a Xanax miatti elvonási tünetektől. Akkor viszont kivert a víz, sápadt lettem, szédültem és láthatóan rosszul lettem.


Skizofrén embereket élőben nem ismerek, de a neten látott videók alapján látszik az őrültség a szemükben és folyamatosan véletlenszerűen röhögnek, vagy megijednek, ha látnak valamit. Lehet, hogy ez nem igaz mindenkire de amit én láttam az eléggé jellemzőnek tűnt.


A szociopaták szemében szintén látszik az őrültség és viselkedésükben tapasztalható az egy idő után, hogy senki és semmi nem számít nekik. Érzelmileg manipulálnak és nem zavarja őket, ha megbántanak téged bármivel is. Azt hiszem ennyi.

2014. jan. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
negyedik: Milyen Magyarisztán? Orbanisztán...
2014. jan. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
még várom a válaszokat
2014. jan. 6. 19:06
 7/7 anonim ***** válasza:

# 5:

Nem akarok politikai sz*rvihart kerekíteni a dologból, de Orbán előtt is ez volt a helyzet. Ezért is írtam Magyarisztánt és nem Orbánisztánt.

2014. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!