Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az őrültek, bolondok hogyan...

Az őrültek, bolondok hogyan érzékelik a világot?

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
A világot mindenki szubjektív módon (a valóságtól eltérítve) érzékeli, a tanultaknak, és az ösztöneinek megfelelően. Az elmebetegeknél ez az eltérítés irreális tartományba megy át. (Pl.: a szkizofrénnek nincs betegségtudata. Stb.)
2014. jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

szerinted ki az őrült/bolond? aki kicsit furcsa, vagy az, aki kurára nem tud magáról és öntudatlanul cselekszik? mert az utóbbitól ne várjál választ, hiszen azt sem tudja hogy ő bolond. akiben felmerül, hogy valami nincs teljesen rendben az érzésvilágával, az még teljesen normálisnak tűnhet a mindennapi életben. szóval itt óriási különbségek lehetnek. De ha te azt is őrültnek veszed, hogy valaki szorong, és nem tud kimenni az utcára, vagy ha nap mint nap nyomott a kedve évekig, akkor szerintem fogalomzavarban szenvedsz.


nem is értem milyen választ vártál.


depressziós: szar

bipoláris: szar, király, szar király

skizofrén: hozzám beszélsz? mert szerintem tévesen tetted fel a kérdést.

borderline: jól, ha nem vagyok egyedül

pánikbeteg: jól, amig nem kell kimennem

szocfóbiás: jól, amig egyedül vagyok

szociopata: éreznem kéne valamit?

2014. szept. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!